Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підвищення ефективності лікування хворих з повною втратою зубів

підвищення ефективності лікування хворих з повною втратою зубів

Назва:
підвищення ефективності лікування хворих з повною втратою зубів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство охорони здоров’я України
Івано-Франківська державна медична академія
пелехан Любомир Іванович
УДК: 616.314 – 089.28 + 616 – 003.96.001.6
підвищення ефективності лікування хворих
з повною втратою зубів
14.01.22 – стоматологія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Івано-Франківськ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Рожко Микола Михайлович,
Івано-Франківська державна медична академія
МОЗ України, кафедра стоматології факультету
післядипломної освіти, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Покровський Марко Михайлович,
Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького МОЗ України,
кафедра стоматології дитячого віку, професор кафедри
доктор медичних наук, професор
Неспрядько Валерій Петрович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
МОЗ України, кафедра ортопедичної стоматології,
завідувач кафедри.
Провідна установа: Українська медична стоматологічна академія
(м.Полтава), кафедра післядипломної
освіти лікарів стоматологів-ортопедів.
Захист дисертації відбудеться “5” вересня 2003 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.601.01 при Івано-Франківській державній медичній академії (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька,2).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Івано-Франківської державної медичної академії за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька,7.
Автореферат розісланий “23” липня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д20.601.01
д.мед.н., професор ОРИНЧАК М.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема лікування повної відсутності зубів була і залишається однією з найважливіших та найбільш невирішених проблем в клініці ортопедичної стоматології.
Причинами повної втрати зубів частіше всього є ускладнення каріозної хвороби, захворювання тканин пародонту, травми і дуже рідко зустрічається вроджена відсутність зубів. Повна відсутність зубів у віці 40-49 років зустрічається у 1%, 50-59 років - у 5,5% і старше 60 років – у 25% обстежених. Загальна потреба в повних знімних протезах на Україні в середньому складає 8,5% населення (В.А.Лабунець, 2000).
Якщо врахувати, що знімні конструкції зубних протезів повинні заново виготовлятися через 3-4 роки, то стає очевидним зростання потреби населення в даному виді протезування (Ю.Д.Бахуринський та ін., 1999, Е.Я.Варес, 2001).
Фактично потреба населення в зубних протезах являється значно вищою тієї, яка фігурує в матеріалах, виявлених в результаті одноразового огляду. Адже значний відсоток хворих не може адаптуватися до протезів і ними зовсім не користуються і більше не звертаються до стоматолога-ортопеда, не вірячи в успіх лікування.
Ортопедичне лікування хворих при повній втраті зубів має завдання попереджувати та віддаляти на якомога довший термін наслідки втрати зубів – атрофію щелепно-лицевого скелету та зв’язаних з ним м’язів, що у кінцевому рахунку направлене на загальне оздоровлення людини, на продовження активного періоду її життя.
Жувальний апарат є складною, поліструктурною, багаторівневою системою, специфіка котрої не вичерпується особливістю складових її елементів, які безпосередньо беруть участь в пережовуванні їжі. Повноцінне ортопедичне лікування неможливе не тільки без досконалого знання структурно-функціональних особливостей кожного елементу жувального апарату, але й без правильного розуміння взаємних зв’язків цих елементів (О.М.Ряховський, 2001).
При плануванні або оцінці результатів ортопедичного лікування обмежуватися тільки оцінкою клінічної картини в ротовій порожнині недостатньо. Необхідно знати як змінюється і стан тканин протезного ложа при виникненні дефектів зубних рядів, а особливо при повній відсутності зубів. Важливим є вияснення як реагують тканини протезного ложа на відновлення оклюзійних співвідношень та висоти прикусу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: підвищення ефективності лікування хворих з повною втратою зубів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок