Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> психологічний аналіз кризи ідентичності У СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

психологічний аналіз кризи ідентичності У СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Назва:
психологічний аналіз кризи ідентичності У СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ педагогічний університет імені К.Д.УШИНСЬКОго (м. Одеса)
Середницька Ірина ярославівна
УДК 152.3:378
психологічний аналіз кризи ідентичності
У СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
19.00.01- загальна психологія, історія психології
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
психологічних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка (м. Дрогобич), Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат психологічних наук, доцент
Скотна Надія Володимирівна,
завідувач кафедри практичної психології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (м. Дрогобич)
Офіційні опоненти - доктор психологічних наук, професор
Татенко Віталій Олександрович,
головний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології АПН України;
– кандидат психологічних наук
Бринза Ірина В’ячеславівна,
в.о. доцента кафедри психології Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра загальної та інженерної психології.
Захист дисертації відбудеться “ 5 ” березня 2005р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського за адресою: 65091 м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського за адресою: 65091 м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “ 21 ” січня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибух Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження визначається необхідністю подальшої розробки теоретично-практичних аспектів проблеми ідентичності та її кризи. Трансформаційний період в українському суспільстві супроводжується численними змінами, які спричинені, насамперед, нестабільністю всього соціуму, що охопила політику, економіку, культуру, освіту й інші галузі. В умовах демократизації та здійснення реформ набуває важливого значення характер і динаміка тих особистісних конструктів, професійних умінь і навичок, з якими молодь увійде у самостійне доросле життя, а також чи будуть ці психосоціальні, професійні утворення сприяти її успішній адаптації до різноманітних життєвих ситуацій, якими наповнений навколишній світ. У соціально-психологічних реаліях нашого часу з’являється необхідність розробки проблеми ідентичності та своєчасного виявлення її кризи, розуміння ролі цього феномену в розвитку особистості. Саме ідентичність є необхідною умовою розвитку особистості, її творчої спрямованості й продуктивності (Е.Еріксон, І.С. Кон, В.С. Малахов, Дж. Марсіа, З.Фрейд, Л.Е.Шнейдер), що особливо важливо для самореалізації не лише окремих осіб, але й суспільства взагалі. У зв’язку із вищезгаданим, особливої актуальності набуває проблема діагностики кризи ідентичності, що пов’язана з усією системою рис особистості; розробка психокорекційних заходів, які сприяють її подоланню; пошук ефективних індивідуальних стратегій виходу з цього стану і досягненню ідентичності.
Криза ідентичності може виявлятися у осіб різного віку, статі, різного соціального статусу, професійного та життєвого досвіду. Означена проблема виходить за межі загальної психології, й вирішується на перетині вікової, педагогічної та диференційної психології. Саме тому особливого, значення набуває дослідження ідентичності у дорослих людей в період професійного навчання, у студентської молоді, оскільки для неї характерно загострення проблеми психологічної кризи, що виявляється в індивідуальних, соціально-особистісних виборах, ідентифікації, самовизначенні та в інших психологічних феноменах.
Криза визначення різнотипних моделей ідентичності висвітлені у дослідженнях С.Арчер, М.Й.Боришевського, Е.Еріксона, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: психологічний аналіз кризи ідентичності У СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок