Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕНЕДЖМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Загрузка...

МЕНЕДЖМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
МЕНЕДЖМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,39 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ, ФІНАНСІВ, ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ,
МЕНЕДЖМЕНТУ І БІЗНЕСУ
ШПИЛЬОВА ВІРА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 26.063.01
МЕНЕДЖМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 08.06.02 – підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економіки Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Сахаєв Вадим Григорович
Європейський університет фінансів,
інформаційних систем, менджменту і бізнесу
професор кафедри економіки
Офіційні опоненти –
доктор економічних наук, професор
Шевчук Василь Якович, Рада національної безпеки і оборони України,
керівник апарату
кандидат економічних наук, доцент
Ареф’єв Олег Вікторович, декан факультету професійної адаптації і підприємництва,
заступник завідуючого кафедри практичного підприємництва Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менджменту і бізнесу
Провідна установа:
Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України, м. Одеса
Захист відбудеться 2 липня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.063.01 Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу, 03115, м.Київ, бульвар акад. Вернадського, 16-в.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Європейського університету фіннсів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу
Автореферат розісланий 1 червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент О.П. Луцій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Питання економічної та соціальної безпеки розвитку держави знаходиться у безпосередній залежності від техногенного впливу суб’єктів господарської діяльності на стан забруднення навколишнього середовища.
У відповідності із щорічною доповіддю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини “Стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні” (2000 р.) за рівнем забруднення територія країни поділена таким чином (приблизно у відсотках): відносно чиста територія – 7, умовно чиста – 8, мало забруднена – 15, забруднена – 40, дуже забруднена – 30. Отже, майже 70 відсотків території є екологічно небезпечними.
Особливо незадовільним є стан навколишнього середовища в індустріально розвинених староосвоєних районах. І це при тому, що в Україні тривалий час спостерігалося падіння темпів розвитку промислового виробництва.
Реформування державного регулювання природоохоронної діяльності виявилось досить однобічним, мало, головним чином, фіскальний характер і відбувалось в основному на застарілих галузево-ресурсних підходах до управління в цій пріоритетній сфері еколого-економічних відносин.
Збереження таких підходів за сучасних принципово інших взаєминах є особливо небезпечним. Адже держава вже не має багатьох, суто адміністративних, важелів управління і ця обставина унеможливлює здійснення природоохоронних заходів навіть у колишніх, вкрай обмежених, обсягах. Пошук ефективних схем управління природоохоронною діяльністю на державному рівні безпідставно затягнувся, про що зайвий раз свідчить чергова перебудова центрального органу виконавчої влади яким, поки що, вважається Міністерство екології та природних ресурсів.
Виправлення такого становища можливе лише за умов впровадження у практику дійсно економічних важелів управління природоохоронною діяльністю, адекватним вимогам соціально-економічної безпеки, ринковим перетворенням суспільного життя. У зв’язку з цим, розвиток методології, теорії і практики економічного управління і регулювання природоохоронною діяльністю набуває особливого значення. В роботі зроблено спробу теоретично обґрунтувати підходи і розробити такі організаційно-економічні підходи та інструменти управління, використання яких сприятиме ефективному впливу на поліпшення стану природоохоронної справи в цілому.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МЕНЕДЖМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок