Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТЕНАТАЛЬНА ТА ПОСТНАТАЛЬНА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ З ЗАСТОСУВАННЯМ ПЕКТИНВМІСНИХ РЕЧОВИН

Загрузка...

АНТЕНАТАЛЬНА ТА ПОСТНАТАЛЬНА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ З ЗАСТОСУВАННЯМ ПЕКТИНВМІСНИХ РЕЧОВИН

Назва:
АНТЕНАТАЛЬНА ТА ПОСТНАТАЛЬНА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ З ЗАСТОСУВАННЯМ ПЕКТИНВМІСНИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,04 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ГАВРИЛІВ Галина Михайлівна
УДК 616.314 – 002 – 084 + 547.458.88.641
АНТЕНАТАЛЬНА ТА ПОСТНАТАЛЬНА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ З ЗАСТОСУВАННЯМ ПЕКТИНВМІСНИХ РЕЧОВИН
14.01.22 – стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Івано-Франківськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор РОЖКО Микола Михайлович, Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра стоматології факультету післядипломної освіти лікарів, завідувач кафедри
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, професор ЗАБОЛОТНИЙ Тарас Дмитрович, Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра терапевтичної стоматології факультету післядипломної освіти лікарів, завідувач кафедри
-
доктор медичних наук, доцент ПЕТРУШАНКО Тетяна Олексіївна, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, кафедра терапевтичної стоматології, професор кафедри
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, м.Київ, кафедра терапевтичної стоматології
 
Захист дисертації відбудеться 04.09.2003 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.601.01. при Івано-Франківській державній медичній академії (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківської державної медичної академії (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 7).
Автореферат розісланий 08.07.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор ОРИНЧАК М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Карієс – одна з найбільш складних і до кінця ще не вирішених проблем стоматології. Дане захворювання широко поширене в багатьох країнах світу. В Україні поширеність карієсу сягає 48,0% в центральній частині держави, 97,7% на її Заході (К.М. Косенко, 1994; Н.І. Смоляр і співавт., 1996; І.П.Горзов. і співавт., 1998; Л.О.Хоменко і співавт., 1999). Резистентність до карієсу забезпечується правильною закладкою та формуванням зачатків зубів і фізіологічним розвитком тканин зуба, своєчасним повноцінним дозріванням (мінералізацією) їх після прорізування, фізіологічним навантаженням зуба, мінералізуючою здатністю слини, добрим самоочищенням зуба тощо (Є.Н.Дичко, 2000; А.В.Борисенко, 2000; Х.М. Сайфуллина, 2000; Ed.J.J.Murray, 1996).
Незважаючи на розробку та впровадження в практику значної кількості різних засобів і методів профілактики стоматологічних захворювань, відчутних позитивних змін у захворюваності серед вагітних жінок, матерів та дітей України не спостерігається (И.В. Чижевский, 1999; Н.Ф. Данилевский и соавт., 2000). Для дітей, у віці до 3-х років, традиційні засоби профілактики карієсу та гігієни порожнини рота є неприйнятними. Фізіологічне самоочищення порожнини рота являється єдиним заходом для даної вікової категорії дітей. На жаль, це не завжди забезпечує активний біохімічний, антимікробний захист ротової порожнини.
Для зменшення впливу негативних факторів зовнішнього середовища в сучасній медицині використовують велику кількість достатньо вивчених природних чи синтезованих речовин, які мають властивості адаптогенів, радіопротекторів, ентеросорбентів для загального очищення організму (В.Н.Корзун і співавт., 1997; І.П.Козярін, 2000; W.P.T. James et al., 1998). До них належать речовини рослинного походження – пектини.
Ми звернули увагу на пектинвмісні харчові волокна з метою застосування їх для антенатальної та постнатальної профілактики карієсу, не обходячи профілактикою і саму вагітну жінку. В сучасних умовах, не зважаючи на постійну потребу у виведенні шкідливих речовин з організму, вживання пектинів населенням України за останні роки значно зменшилось (В.І. Смоляр, 1997; С.В.Спиридонов и соавт., 1999). Це стосується і найбільш уразливих верств населення – вагітних жінок, матерів та дітей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: АНТЕНАТАЛЬНА ТА ПОСТНАТАЛЬНА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ З ЗАСТОСУВАННЯМ ПЕКТИНВМІСНИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок