Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНЕФТОРЮВАННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД НА ФІЛЬТРАХ З МОДИФІКОВАНИМ ЗАВАНТАЖЕННЯМ

Загрузка...

ЗНЕФТОРЮВАННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД НА ФІЛЬТРАХ З МОДИФІКОВАНИМ ЗАВАНТАЖЕННЯМ

Назва:
ЗНЕФТОРЮВАННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД НА ФІЛЬТРАХ З МОДИФІКОВАНИМ ЗАВАНТАЖЕННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,68 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
МАТВІЄНКО ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
УДК 628.16
ЗНЕФТОРЮВАННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД НА ФІЛЬТРАХ З МОДИФІКОВАНИМ ЗАВАНТАЖЕННЯМ
Спеціальність 05.23.04 – Водопостачання, каналізація.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: ТЕРНОВЦЕВ ВІТАЛІЙ ОМЕЛЯНОВИЧ
доктор технічних наук, професор кафедри водопостачання Київського національного університету будівництва і архітектури.
Офіційні опоненти: ЄМЕЛЬЯНОВ БОРИС МИХАЙЛОВИЧ
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії Київського національного університету будівництва і архітектури;
СТОРЧАК ВАЛЕНТИНА АНДРІЇВНА
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, доцент Державного інституту управління та економіки водних ресурсів Держводгоспу України.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут гідротехніки і меліорації Української Академії аграрних наук (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 22.03.2006р. о 1300 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.07 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31. ауд. 319.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Відгуки на автореферат просимо надсилати у двох примірниках за підписом, завіреним печаткою, на адресу: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31. КНУБА. Вчена рада.
Автореферат розісланий 20.02. 2006р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор Василенко О. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з пріоритетних напрямків покращення забезпеченості населення доброякісною питною водою є збільшення використання підземних вод, які надійно захищені від потрапляння забруднень з поверхні землі. Однак підземні води кількох регіонів України характеризуються підвищеною концентрацією фтору. Потрапляючи в організм людини з питною водою, фториди негативно впливають на обмін речовин, метаболізм і дихання.
В багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні нормативні документи регламентують вміст фтору у питній воді в межах 0,7...1,5мг/дм3. Очистка води, здійснена існуючими методами видалення фтору, в більшості випадків не задовольняє вимогам Державних санітарних правил і норм „Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання”. Особливістю цих методів є те, що кожен має обмежену область використання, а також як певні переваги, так і недоліки, пов’язані зі складністю експлуатації або з недостатнім ступенем очистки. Суттєвим недоліком цих методів є вторинне забруднення води шкідливими речовинами внаслідок використання різноманітних реагентів, зокрема, сполуками алюмінію та фосфору, сульфатами.
Найбільш перспективним методом знефторювання підземних вод є фільтрування з використанням модифікованих завантажень. Однак відсутність теоретичного обґрунтування та методики інженерного розрахунку технологічних параметрів споруд не дозволяє широко використовувати такий метод в технології очистки води від фтору. Таким чином, проблема розробки технології знефторювання підземних вод, яка дозволила б інтенсифікувати процес видалення фторидів з води та виключити забруднення фільтрату шкідливими сполуками, створення та широкого використання знефторюючих установок, які б забезпечили високий ступінь очистки води, були б надійними в експлуатації, простими в обслуговуванні та мали б мінімальні експлуатаційні витрати, є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалася в рамках державної програми “Про концепцію розвитку водного господарства України” і тісно пов’язана з планами держбюджетної тематики Київського національного університету будівництва і архітектури на замовлення Міністерства освіти і науки України (№ держреєстрації 0196U016057).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ЗНЕФТОРЮВАННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД НА ФІЛЬТРАХ З МОДИФІКОВАНИМ ЗАВАНТАЖЕННЯМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок