Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метаболіти бактерій роду Pseudomonas як селективний фактор стійкості цукрових буряків до бактеріальних хвороб

Загрузка...

Метаболіти бактерій роду Pseudomonas як селективний фактор стійкості цукрових буряків до бактеріальних хвороб

Назва:
Метаболіти бактерій роду Pseudomonas як селективний фактор стійкості цукрових буряків до бактеріальних хвороб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
Коломієць Юлія Василівна
УДК 633.63:632.35
Метаболіти бактерій роду Pseudomonas як селективний фактор стійкості цукрових буряків до
бактеріальних хвороб
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
 
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі екобіотехнології та біорізноманіття Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Кляченко Оксана Леонідівна,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри екобіотехнології та біорізноманіття
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
академік УААН,
Патика Володимир Пилипович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри біотехнології
кандидат біологічних наук,
Петюх Григорій Павлович,
Інститут цукрових буряків УААН,
провідний науковий співробітник лабораторії
ДНК-технологій і вірусології
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра мікробіології і загальної імунології, Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться „15” березня 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 по захисту докторських дисертацій при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Україна, Д 03680, Київ ДСП, вул. Заболотного 154.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Україна, Д 03680, Київ ДСП, вул. Заболотного 154.
Автореферат дисертації розіслано “10” лютого 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення форм сортів і гібридів рослин цукрових буряків, стійких до захворювання, є одним із важливих напрямів біотехнології. Це обумовлено великими втратами врожаю цукрових буряків, які спричинені грибними, бактеріальними і вірусними захворюваннями. В Україні втрати врожаю цукрових буряків від бактеріозів внаслідок загибелі рослин, зниження врожайності і цукристості коренеплодів складають близько 20% (Запольская и др., 2003). Цю проблему складно вирішити, використовуючи агротехнічні, хімічні і біологічні заходи захисту рослин, оскільки вони не мають достатньої ефективності.
Цукрові буряки – важлива технічна культура, яка є основним джерелом сировини для цукрової промисловості України, оскільки містить 19 – 22% цукру. Такі сорти як Ялтушківський однонасінний 64, Білоцерківський однонасінний 45, диплоїдні гібриди Ялтушківський ЧС 72, Верхняцький ЧС 63, триплоїдні гібриди Каверось, Роберта широко вирощуються в зоні Лісостепу та Поліссі. Вони перевищують стандарт за врожайністю коренів на 12,7%, за збором цукру – на 13,3% (Роїк, 2003).
Одержання нових сортів цукрових буряків як дворічної культури триває 15 – 16 років (Зубенко, 1989). Одним із нових перспективних шляхів підвищення ефективності селекційного процесу є використання сучасних методів біотехнології, які дозволяють розширити спектр генетичної різноманітності (сомаклональна варіабельність, соматична гібридизація, індукований мутагенез, генетична інженерія) і скоротити термін проведення селекції. Значне місце в вирішенні цих задач займає клітинна селекція, яка грунтується на відборі клітинних популяцій, стійких до селективного фактора (Балков, 1987, Роїк і ін, 2004).
На сьогодні в нашій країні і в світі досягнуті значні результати в клітинній селекції. Зокрема, створені лінії картоплі, стійкі до фітофторозу (Кукушина, Дорошенко, 1987); томатів – до альтернаріозу (Аврова, 1994); рису – до пірікуляріозу (Данлади, 2000); люцерни і конюшини – до фузаріозу (Мазин и др., 1994, Масленников и др., 1994); кормових буряків – до бактеріозів (Губанова и др., 1999, Губанова и др., 2000) тощо. Як правило в якості селективного чинника використовуються фітотоксичні метаболіти білкової і небілкової природи, виділені із патогенів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Метаболіти бактерій роду Pseudomonas як селективний фактор стійкості цукрових буряків до бактеріальних хвороб

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок