Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ТА ГЕМОДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ ІНГІБІТОРІВ АНГІОТЕНЗИНПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ФЕРМЕНТУ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНУ НЕДОСТАТНІСТЬ КРОВООБІГУ

ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ТА ГЕМОДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ ІНГІБІТОРІВ АНГІОТЕНЗИНПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ФЕРМЕНТУ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНУ НЕДОСТАТНІСТЬ КРОВООБІГУ

Назва:
ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ТА ГЕМОДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ ІНГІБІТОРІВ АНГІОТЕНЗИНПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ФЕРМЕНТУ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНУ НЕДОСТАТНІСТЬ КРОВООБІГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лур’є Світлана Зіновіївна
УДК: 616.12-008.46-085.225.2
ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ТА ГЕМОДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ
ІНГІБІТОРІВ АНГІОТЕНЗИНПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ФЕРМЕНТУ
У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНУ НЕДОСТАТНІСТЬ КРОВООБІГУ
14.01.11 – Кардіологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Харків – 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті терапії АМН України, м.Харків.
Науковий керівник: доктор медичних наук
Ніколенко Євген Якович,
Інститут терапії АМН України, м.Харків,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Латогуз Іван Кіндратович,
Харківський державний медичний університет,
завідувач кафедри внутрішніх хвороб, СМ і ЛФК;
кандидат медичних наук, доцент
Шустваль Микола Федорович,
Харківський інститут удосконалення лікарів,
завідувач кафедри клінічної кардіології і
функціональної діагностики
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут
кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска
МОЗ України, відділення атеросклерозу
і хронічної ішемічної хвороби серця, м.Київ
Захист дисертації відбудеться “ 28 ” січня 1999 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою:310022, м.Харків, пр.Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного
медичного університету (310022, м.Харків, пр.Леніна, 4).
Автореферат розісланий “18” грудня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Овчаренко Л.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічна недостатність кровообігу (ХНК) є однією з провідих проблем сучасної кардіології. Вона характеризується виснаженням резервних можливостей міокарда та системних компенсаторних механізмів. В її розвитку ведучу роль відіграють порушення нейрогуморальних і клітинно-метаболічних систем регуляції (Мала Л. Т., 1997).
Незважаючи на досягнення останніх років у вивченні патофізіології хронічної недостатності кровообігу, синтезу нових груп препаратів, більш коректного застосування традиційних лікарських засобів, вона залишається однією з найбільш розповсюджених причин серцево-судинної захворюванності й смертності в усьому світі (Yusuf G., Lonn E. M., 1994; Pfeffer M. A., 1996).
Особлива увага дослідників приділяється вивченню електрокардіофізіологічної активності для визначення чітких критеріїв функціонального стану міокарда засобами ЕКГ - високого підсилення, спектрально-тимчасового картування, оцінки варіабельності серцевого ритму, що має важливе значення як для розуміння патогенетичних механізмів, так і для розробки раціональних шляхів фармакологічної корекції хронічної недостатності кровообігу (Beny J. L., Brunet P. C., 1994; El–Sherif N., 1995).
Порушення, що виявляються при електрокардіофізіологічних дослідженнях, відіграють провідну роль для розуміння патогенезу ХНК. В зв'язку з цим дослідження впливу лікарських препаратів на електричну активність міокарда буде сприяти комплексному розумінню патогенетичних механізмів ХНК і вдосконаленню фармакологічної корекції недостатності кровообігу.
Важливим в оцінці клінічного й прогностичного значення ХНК і розширенні можливостей її диференційованої терапії є вивчення характеру дисфункції лівого шлуночка (ЛШ). Поняття дисфункції ЛШ асоціювалось раніш лише зі зміною скоротливої функції міокарда та зниженням фракції викиду. Встановлено, що серцева недостатність майже завжди включає компонент діастолічної дисфункції, а у деяких хворих (гіпертрофічною кардіоміопатією, на ішемічну хворобу серця (ІХС) з артеріальною гіпертонією) вона є основною функціональною патологією. В зв'язку з цим доцільно виявляти діастолічну дисфункцію для її медикаментозної корекції.
Застосування інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) виходить на ведуче місце в терапії хворих хронічною недостатністю кровообігу. По результатам багатоцентрових досліджень (SOLVD, 1991, 1992; SAVE, 1992; CONSENSUS, 1987 та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ТА ГЕМОДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ ІНГІБІТОРІВ АНГІОТЕНЗИНПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ФЕРМЕНТУ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНУ НЕДОСТАТНІСТЬ КРОВООБІГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок