Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ У СОЦІАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ

Загрузка...

ФУНКЦІОНУВАННЯ КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ У СОЦІАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ У СОЦІАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,35 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 316. 733
Настояща Катерина Василівна
ФУНКЦІОНУВАННЯ КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ
У СОЦІАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ
22.00.01- теорія та історія соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис
 
Робота виконана на кафедрі історії та теорії соціології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
Головко Борис Андрійович, Київський
національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії та теорії соціології,
м. Київ
 
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Ручка Анатолій Олександрович
Інститут соціології НАН України,
завідувач відділом соціології культури
та масових комунікацій, м. Київ;
кандидат соціологічних наук,
Чудовська-Кандиба Ірина Анатоліївна,
асистент кафедри галузевої соціології.
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, м. Київ
Провідна установа - Національний університет
“Києво-Могилянська Академія”
Захист відбудеться 25 квітня 2005 року о 16:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.30 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:01017, м. Київ, вул. Володимирська 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м.Київ, вул..Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 22 березня 2005 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Ю.О. Тарабукін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні глобалізаційні процеси викликають в культурах суспільств тенденції секуляризації і трансформації автентичних культурних форм. Однак і привнесені інокультурні зразки, здебільше, розповсюджуються лише за умов відповідної корекції, яка змінює саму їх якість. Таким чином, оновлення і зміни, не провокуючи зростання соціальної ентропії, скоріше, виступають фактором розвитку суспільства. Можливо, що саме завдяки цим процесам ми досі фіксуємо незаперечну унікальність культур різних суспільств, кожна з яких займає своє неповторне місце в оригінальній мозаїці світового культурного простору.
Саме культурна традиція, як базовий елемент системи культури, який є механізмом відтворення цілісності і специфічності останньої, фактором її збереження, має безпосереднє відношення до цих всіх процесів, виступаючи, як можна припустити, коректором інноваційних тенденцій, задаючи алгоритм їх перебігу. З огляду на це актуалізується і значимість вивчення соціальних механізмів культурної традиції, як аналізу тих факторів і зв’язків, які задають параметри соціокультурній динаміці. Тому, в руслі концептуалізації функціонування культурної традиції у соціальному просторі сучасного суспільства мають вирішитися питання щодо зв’язку культурної традиції з інновацією та інституалізацією, ролі культурної традиції у макропроцесах соціальних змін і трансформацій, впливу культурної традиції на організацію соціального простору та акти соціальної взаємодії. Першочерговим є питання і щодо агентів дії культурної традиції у соціальному просторі і значення ролі останніх у процесах суспільного конструювання соціальної реальності.
Гостра необхідність же уваги соціологів до теми культурної традиції обумовлюється не тільки тим, що питання, які ставляться сучасною традиціонологією, так чи інакше торкаються предметного поля соціології, а і пов’язана з тим, що сформовані в межах культурології концепції культурної традиції, будучи більш адекватними соціокультурним реаліям сьогодення ставлять під сумнів класичне для соціології бачення цього явища, демонструючи якісно нові можливості для соціологічного теоретизування.
На разі, наукова проблема полягає у відсутності адекватних і об’єктивних соціологічних знань щодо соціальних механізмів культурної традиції, як з точки зору функціонування культурної традиції, як базового елементу системи культури, так і з боку впливу культурної традиції на організацію простору суспільства, його динаміку і розвиток.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ У СОЦІАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок