Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ

Загрузка...

ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ / сторінка 11

Назва:
ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У обстежених з непсихотичним рівнем ураження психіки та залежностями від ПАР переважають збудливі, демонстративні та гіпертимні акцентуації, причому два останні варіанти частіше мають місце у осіб ранкового типу циркадіанного ритму.
Поєднання високого або середнього рівня ситуаційної тривоги з високим значенням особистісної тривожності наявне у суїцидентів з найбільш потенційно летальною аутоагресивною поведінкою, причому порівняно рідше у представників ранкового типу циркадіанного ритму.
Методика Люшера виявила в гострому постсуїцидальному періоді порушення розподілу хроматичних та ахроматичних еталонів (більш виражене у суїцидентів з психотичними розладами), в той час як в протрагованому періоді у 81,30% обстежених всіх груп відбувалась нормалізація кольорової переваги. Представники вечірнього хронотипу достовірно частіше (р<0,05) виявляли дезадаптивні настанови, щодо ситуації актуального конфлікту, і виходили за межі аутогенної норми.
8. Визначені в нашому дослідженні діагностичні та прогностичні критерії оцінки суїцидального ризику клініко-анамнестичного, психологічного, психопатологічного та біоритмологічного характеру постали підґрунтям для розробки диференційованих лікувально-реабілітаційних та профілактичних заходів щодо осіб з суїцидальною поведінкою, а комплексна система корекції та профілактики суїцидальних дій будувалась з урахуванням індивідуального біоритмологічного статусу та сезонності.
Катамнестичне спостереження показало достатню ефективність побудованої на біоритмологічних засадах системи корекції та профілактики суїцидальної поведінки у пацієнтів з реакціями на важкий стрес і розладами адаптації, у яких суїцидальний рецидив склав 15,49% випадків, при більш низькій серед суїцидентів з психотичними розладами (46,15% повторних суїцидальних спроб протягом року).
 
СПИСОК ПРАЦЬ, ОПУБЛІКОВАНИХ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1.
Рудь В.О. Епідеміологічна та клініко-психологічна характеристика осіб з суїцидальною поведінкою з урахуванням геліогеофізичних факторів та біологічних ритмів // Навчально-методичний посібник. – Полтава, 2005. - 32с.
2.
Рудь В.О. Роль хронічного больового синдрому в мотивації суїцидальної поведінки психічно хворих // Архів психіатрії. - К., 2004. - Т. 10, № 3(38). - С. 62-64.
3.
Рудь В.О. Клініко-психологічні та біоритмологічні характеристики осіб з суїцидальною поведінкою // Архів психіатрії. - К., 2004. - Т. 10, № 4(39). - С. 25-29.
4.
Рудь В.О. Соціально-психологічні характеристики суїцидентів з психотичними розладами з урахуванням індивідуального біоритмологічного типу // Український вісник психоневрології. - Харків, 2005. - Т. 13, вип. 2(43). - С. 40-41.
5.
Рудь В.О. Психотерапевтична корекція аутоагресивних тенденцій у осіб, що здійснили суїцидальну спробу // Український вісник психоневрології. - Харків, 2005. - Т. 13, вип. 3 (44). - С. 41-42.
6.
Сонник Г.Т., Скрипніков А.М., Рудь В.О. Епідеміологія, патоморфоз, діагностика та лікування депресивних станів із суїцидальними проявами з урахуванням геліогеофізичних факторів // Вісник психіатрії та психофармакотерапії. - Одеса, 2003. - № 1(3). - С. 56-60.
7.
Сонник Г.Т., Скрипніков А.М., Рудь В.О. Роль психофармакологічних факторів в патоморфозі депресивних станів з суїцидальними проявами // Журнал психіатрії та медичної психології. - Донецьк, 2003. - № 1(10). - С. 20-22.
8.
Рудь В.О. Вікові та статеві особливості суїцидальної поведінки серед населення Полтавської області // Актуальні проблеми сучасної медицини. - Полтава, 2001. - Т. 1, Вип. 1-2. - С. 68-69.
9.
Скрипніков А.М., Сонник Г.Т., Рудь В.О. Аналіз динаміки завершених самогубств в загальній популяції Полтавської області за 40-річний період // Вісник проблем біології і медицини. - Полтава, 2003. - Вип. 3. - С. 35-37.
10.
Рудь В.О. Епідеміологічний аналіз суїцидальної смертності в чоловічій популяції Полтавської області за 15 років // Медичні дослідження. - Харків, 2001. - Вип. 1 (тематичний). - С. 127-128.
11.
Скрипніков А.М., Сонник Г.Т., Касьяненко М.А., Казаков О.А., Рудь В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок