Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ

ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ / сторінка 2

Назва:
ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Ю. Журавлев, 2001; D. Harwood, K. Hawton, 2001; M. Waern, B.S. Runeson et al., 2002). Означені аспекти проблеми суїцидальної поведінки потребують уточнення на сучасному етапі.
В свою чергу, велика кількість дослідників вважає, що багато патологічних процесів в організмі супроводжуються десинхронозом, а неузгодженість біологічних ритмів, з іншого боку, слугує однією з причин розвитку певної патології (Б.С. Алякринский, 1989; Ф.И. Комаров, 1989; Г.Т. Сонник и соавт., 1995; Э.Б. Арушанян, 2000; П.Е. Григорьев, Н.И. Хорсева, 2001). Поряд з цим, в доступній літературі зустрічаються лише поодинокі повідомлення про вплив стану біологічних ритмів на виникнення суїцидальних дій, зокрема про сезонність аутоагресивної поведінки (Г.Г. Симуткин, 2000; М.М. Хананашвили, 2000; Г.Т. Сонник, 2001; А.М. Скрипніков, 2003). Проте, в них не розглядаються питання порушень циркадіанних (добових) біологічних ритмів у осіб з суїцидальною поведінкою.
Незважаючи на активну роботу над створенням та впровадженням в практичну діяльність різних алгоритмів, стандартів та клінічних протоколів щодо корекції та профілактики самогубств (Б.В. Михайлов, 2000; А.Н. Моховиков, 2001; Л.Н. Юрьева, 2001; P. Rucci, E. Frank et al., 2002; A. Khan, S. Khan et al., 2003), рівень аутоагресивних дій продовжує невпинно зростати. У зв’язку з цим, урахування біоритмологічного аспекту в лікувально-профілактичній роботі з суїцидентами буде сприяти покращенню ефективності медикаментозної та психотерапевтичної корекції і профілактики суїцидальної поведінки.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано відповідно до плану науково-дослідної роботи Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України за комплексною темою (спільно з Вищим державним навчальним закладом України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України) „Вивчення клінічної структури та перебігу розладів депресивного спектру в умовах сучасного патоморфозу психічних захворювань та розробка класифікації предикторів їх терапевтичної резистентності” (номер держреєстрації АМНДС.5.03.).
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження – дослідити епідеміологічні, клініко-психопатологічні, психологічні та біоритмологічні особливості суїцидальної поведінки осіб в загальній популяції Полтавської області та розробити комплексну систему її корекції та профілактики з урахуванням впливу геліогеофізичних факторів та біологічних ритмів.
Для реалізації цієї мети було поставлено такі задачі:
1.
Дослідити епідеміологічні показники суїцидальної поведінки та вплив на неї геліогеофізичних факторів і цирканнуальних ритмів в загальній популяції Полтавської області.
2.
Дослідити клініко-психопатологічні особливості осіб з суїцидальною поведінкою в загальній популяції Полтавської області.
3.
Дослідити та встановити зв’язок циркадіанних ритмів та клініко-психопатологічної картини суїцидентів.
4.
Дослідити психологічні особливості суїцидентів в залежності від біоритмологічного статусу.
5.
На підставі аналізу епідеміологічних, клініко-психопатологічних, психологічних та біоритмологічних показників визначити діагностичні і прогностичні критерії оцінки суїцидального ризику в загальній популяції.
6.
Розробити комплексну систему корекції та профілактики суїцидальної поведінки з урахуванням індивідуального біоритмологічного статусу та сезонності.
Обєкт дослідження - суїцидальна поведінка в загальній популяції Полтавської області.
Предмет дослідження – епідеміологічні, клініко-психопатологічні, психологічні та хронобіологічні закономірності формування суїцидальної поведінки.
Методи дослідження. Епідеміологічний, клініко-анамнестичний, клініко-психопатологічний, експериментально-психологічний, біоритмологічний, катамнестичний і статистичний.
Епідеміологічне дослідження проводили з метою вивчення та аналізу епідеміологічних показників щодо проблеми суїцидальної поведінки в Полтавській області за статистичними та архівними даними. При цьому визначали сезонну залежність самогубств та суїцидальних спроб та вплив на їх виникнення геліогеофізичних факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок