Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ

Загрузка...

ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ / сторінка 2

Назва:
ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Ю. Журавлев, 2001; D. Harwood, K. Hawton, 2001; M. Waern, B.S. Runeson et al., 2002). Означені аспекти проблеми суїцидальної поведінки потребують уточнення на сучасному етапі.
В свою чергу, велика кількість дослідників вважає, що багато патологічних процесів в організмі супроводжуються десинхронозом, а неузгодженість біологічних ритмів, з іншого боку, слугує однією з причин розвитку певної патології (Б.С. Алякринский, 1989; Ф.И. Комаров, 1989; Г.Т. Сонник и соавт., 1995; Э.Б. Арушанян, 2000; П.Е. Григорьев, Н.И. Хорсева, 2001). Поряд з цим, в доступній літературі зустрічаються лише поодинокі повідомлення про вплив стану біологічних ритмів на виникнення суїцидальних дій, зокрема про сезонність аутоагресивної поведінки (Г.Г. Симуткин, 2000; М.М. Хананашвили, 2000; Г.Т. Сонник, 2001; А.М. Скрипніков, 2003). Проте, в них не розглядаються питання порушень циркадіанних (добових) біологічних ритмів у осіб з суїцидальною поведінкою.
Незважаючи на активну роботу над створенням та впровадженням в практичну діяльність різних алгоритмів, стандартів та клінічних протоколів щодо корекції та профілактики самогубств (Б.В. Михайлов, 2000; А.Н. Моховиков, 2001; Л.Н. Юрьева, 2001; P. Rucci, E. Frank et al., 2002; A. Khan, S. Khan et al., 2003), рівень аутоагресивних дій продовжує невпинно зростати. У зв’язку з цим, урахування біоритмологічного аспекту в лікувально-профілактичній роботі з суїцидентами буде сприяти покращенню ефективності медикаментозної та психотерапевтичної корекції і профілактики суїцидальної поведінки.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано відповідно до плану науково-дослідної роботи Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України за комплексною темою (спільно з Вищим державним навчальним закладом України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України) „Вивчення клінічної структури та перебігу розладів депресивного спектру в умовах сучасного патоморфозу психічних захворювань та розробка класифікації предикторів їх терапевтичної резистентності” (номер держреєстрації АМНДС.5.03.).
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження – дослідити епідеміологічні, клініко-психопатологічні, психологічні та біоритмологічні особливості суїцидальної поведінки осіб в загальній популяції Полтавської області та розробити комплексну систему її корекції та профілактики з урахуванням впливу геліогеофізичних факторів та біологічних ритмів.
Для реалізації цієї мети було поставлено такі задачі:
1.
Дослідити епідеміологічні показники суїцидальної поведінки та вплив на неї геліогеофізичних факторів і цирканнуальних ритмів в загальній популяції Полтавської області.
2.
Дослідити клініко-психопатологічні особливості осіб з суїцидальною поведінкою в загальній популяції Полтавської області.
3.
Дослідити та встановити зв’язок циркадіанних ритмів та клініко-психопатологічної картини суїцидентів.
4.
Дослідити психологічні особливості суїцидентів в залежності від біоритмологічного статусу.
5.
На підставі аналізу епідеміологічних, клініко-психопатологічних, психологічних та біоритмологічних показників визначити діагностичні і прогностичні критерії оцінки суїцидального ризику в загальній популяції.
6.
Розробити комплексну систему корекції та профілактики суїцидальної поведінки з урахуванням індивідуального біоритмологічного статусу та сезонності.
Обєкт дослідження - суїцидальна поведінка в загальній популяції Полтавської області.
Предмет дослідження – епідеміологічні, клініко-психопатологічні, психологічні та хронобіологічні закономірності формування суїцидальної поведінки.
Методи дослідження. Епідеміологічний, клініко-анамнестичний, клініко-психопатологічний, експериментально-психологічний, біоритмологічний, катамнестичний і статистичний.
Епідеміологічне дослідження проводили з метою вивчення та аналізу епідеміологічних показників щодо проблеми суїцидальної поведінки в Полтавській області за статистичними та архівними даними. При цьому визначали сезонну залежність самогубств та суїцидальних спроб та вплив на їх виникнення геліогеофізичних факторів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок