Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ

ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ / сторінка 3

Назва:
ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Клініко-анамнестичний метод використовувався для оцінки даних анамнезу життя, хвороби, особливостей розвитку, рівня міжособистісної комунікації, освіти, трудової діяльності, а також преморбідних особливостей характеру, що відбивають потенційну готовність особистості до суїцидального реагування в умовах конфлікту та стан її антисуїцидального бар'єру. До клініко-анамнестичного дослідження включали й детальне вивчення суїцидологічного анамнезу. Кваліфікація мотиву суїцидальної поведінки проводилась за класифікацією А.Г. Амбрумової та В.А. Тихоненко (1980). Верифікація оцінки ступеню серйозності суїцидальної спроби проводилась за допомогою спеціальної оціночної шкали (А.Г. Амбрумова, В.А. Тихоненко, 1980; В.О. Процик, 1992).
Клініко-психопатологічний метод ґрунтувався на загальноприйнятих підходах до психіатричного обстеження пацієнтів шляхом інтерв’ю та спостереження. Проводили кількісну та якісну оцінку скарг і виявлення психопатологічних симптомів щодо різних психічних сфер. Діагноз надавався згідно класифікації МКХ-10 з виділенням провідного психопатологічного синдрому.
Експериментально-психологічний метод використано для дослідження акцентуйованих рис особистості за допомогою опитувальника Шмішека-Леонгарда (1998), ситуаційної тривоги (СТ) та особистісної тривожності (ОТ) за допомогою методики Спілбергера-Ханіна (1998), актуальних поточних емоційно-вольових настанов з використанням модифікованого тесту Люшера в адаптації Л.Н. Собчик (1990).
Біоритмологічній метод полягав у визначенні індивідуального циркадіанного хронотипу шляхом дослідження вегетативного гомеостазу (динаміка температури тіла, частоти пульсу, систолічного та діастолічного артеріального тиску на протязі 6-и діб через кожні 3 години) та використання модифікованої для середньої смуги країн СНД анкети Естберга (С.І. Степанова, 1986).
Катамнестичний метод використано для спостереження за пацієнтами протягом 1-2 років щодо здійснення ними суїцидального рецидиву.
Отримані дані було оброблено статистичним методом. Метод полягав у проведенні порівняльного дослідження за t-критерієм Ст’юдента для параметричної статистики та критерієм ч2 Пірсона для непараметричної. Взаємозв’язок між ознаками визначали за допомогою коефіцієнту рангової кореляції Спірмена. Статистичне оброблення результатів здійснювалося в електронних таблицях Excel пакету Microsoft Office 2002.
Наукова новизна одержаних результатів. Уперше за допомогою епідеміологічного методу досліджено епідеміологічні характеристики суїцидальної поведінки серед населення одного з регіонів України протягом останніх 49 років з визначенням сезонної залежності та впливу геліогеофізичних факторів. Уперше встановлено зв’язок акцентуацій характеру, особистісної тривожності та ситуаційної тривоги, афективно-особистісної сфери з біоритмологічним статусом суїцидента. Вперше виділено біоритмологічні особливості скоєння суїцидальних дій в загальній популяції та питому вагу різних біоритмологічних типів серед осіб з суїцидальною поведінкою. Вперше визначено біоритмологічні діагностичні та прогностичні критерії оцінки суїцидального ризику в загальній популяції, а також з’ясовано та уточнено його клініко-анамнестичні, психологічні та психопатологічні критерії на сучасному етапі розвитку суспільства. Вперше розроблено комплексну систему корекції та профілактики суїцидальної поведінки з урахуванням індивідуального біоритмологічного статусу та впливу геліогеофізичних факторів.
Практичне значення отриманих результатів. Результати проведеного дослідження розширюють, поглиблюють та формують всебічне уявлення щодо розвитку і реалізації суїцидальної поведінки у суспільстві на сучасному етапі. Встановлені діагностичні та прогностичні критерії оцінки суїцидального ризику в загальній популяції, в тому числі й біоритмологічного характеру, доцільно використовувати для прогнозування, обґрунтованого планування і раціонального надання необхідних форм психіатричної та соціально-психологічної допомоги суїцидентам, а застосування комплексної системи корекції та профілактики суїцидальної поведінки з урахуванням індивідуального біоритмологічного статусу й сезонності дозволило підвищити якість діагностики, ефективність профілактичних, лікувальних та реабілітаційних заходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ТА КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСІБ В ЗАГАЛЬНІЙ ПОПУЛЯЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕЛІОГЕОФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ ТА БІОЛОГІЧНИХ РИТМІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок