Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ СТАНДАРТИЗУЄМИХ НОРМ НАДІЙНОСТІ ТОЧНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ МАШИН (на прикладі промислових роботів )

ВИЗНАЧЕННЯ СТАНДАРТИЗУЄМИХ НОРМ НАДІЙНОСТІ ТОЧНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ МАШИН (на прикладі промислових роботів )

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ СТАНДАРТИЗУЄМИХ НОРМ НАДІЙНОСТІ ТОЧНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ МАШИН (на прикладі промислових роботів )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,41 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
На правах рукопису
Шебанов Олег Георгійович
УДК 621-924
ВИЗНАЧЕННЯ СТАНДАРТИЗУЄМИХ НОРМ НАДІЙНОСТІ ТОЧНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ МАШИН
(на прикладі промислових роботів )
05.01.02 - Стандартизація та сертифікація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Київському національному університеті технологій та дизайну
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Петко Ігор Валентинович,
Київський національний університет технологій та дизайну,
кафедра електромеханічних систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кузнєцов Юрій Миколайович,
Національний технічний університет України
“КПУ”, кафедра проектування верстатів та машин.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Кузнецов Ігор Борисович,
Національна академія оборони України МО України,
кафедра технічного забезпечення
Провідна установа Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України (м. Львів),
кафедра метрології, стандартизації і сертифікації
Захист відбудеться “ 05 “ березня 2004 р. о 10 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.102.01 у Київському національному університеті технологій та дизайну за адресою: 01011, м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Київського національного університету технологій та дизайну за адресою: 01011,Київ, вул. Немировича-Данченка, 2.
Автореферат розісланий “ 27 “ січня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
кандидат технічних наук, доцент Хімічева Г.І
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Аналіз вітчизняної і закордонної технічної літератури та передового виробничого досвіду дозволяє стверджувати, що забезпечення оптимальної надійності машин та приладів можливе тільки завдяки системному підходу до його управління шляхом стандартизації.
Одним з найважливіших напрямків стандартизації є її нормування. Особливо ефективним є використання норм надійності на стадії проектних рішень, коли формується прогноз надійності майбутньої конструкції. В той же час в діючих національних та міжнародних стандартах питання прогнозування надійності конкретних видів техніки не розглядались.
На практиці для прогнозування надійності устаткування, в основному, використовується статистико-імовірносний метод та його різні модифікації. В алгоритми цих методів не включені параметри, що характеризують явища фізики відмов. Крім того, оцінка надійності проводиться, як правило, за результатами випробувань машини або моделі, яка її емітує, а не на етапі проектування, що приводить до значних витрат матеріальних, трудових та енергетичних ресурсів.
Якщо і має місце прогнозування (оцінка) надійності майбутньої конструкції на стадії проектних рішень, то вона відображується формалізованою структурною схемою без врахування динаміки систем та явищ зносу, що виникають в з’єднаннях.
Між тим дослідження в області трибоніки показали, що знос є головною причиною відмови сучасних конструкцій точних технологічних машин. Тому, прогнозування надійності механічних систем з врахуванням структурних особливостей, кінематичних та динамічних факторів, але без зв’язку зі зносом в кінематичних ланцюгах пристроїв, приводить до значних помилок і, як результат, - малоефективне.
Нормативна база прогнозування надійності механічних систем знаходиться у стані формування. Стандартизуємі норми надійності точних технологічних машин, таких як промислові роботи, ще не розроблені.
Дисертаційна робота спрямована на розробку одного з напрямків оцінки параметричної надійності - стандартизуємих норм надійності точних технологічних машин на стадії проектування.
Зв’язок роботи з науковими планами. Робота виконувалась згідно з затвердженою науковою програмою діяльності Київського національного університету технологій та дизайну на тему “Дослідження нормативної бази галузевих стандартів і прирівняних до них інших нормативних документів в галузі машинобудування” (номер держреєстрації 0103U003847).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ СТАНДАРТИЗУЄМИХ НОРМ НАДІЙНОСТІ ТОЧНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ МАШИН (на прикладі промислових роботів )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок