Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕНОЛОГІЯ РОМАНТИЧНОГО ЕРОСУ (на матеріалі творчості лейкістів та харківської школи романтиків)

Загрузка...

ФЕНОМЕНОЛОГІЯ РОМАНТИЧНОГО ЕРОСУ (на матеріалі творчості лейкістів та харківської школи романтиків)

Назва:
ФЕНОМЕНОЛОГІЯ РОМАНТИЧНОГО ЕРОСУ (на матеріалі творчості лейкістів та харківської школи романтиків)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,39 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ
ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Канова Ганна Олександрівна
УДК 82-146.2:130.121
ФЕНОМЕНОЛОГІЯ РОМАНТИЧНОГО ЕРОСУ
(на матеріалі творчості лейкістів та харківської школи романтиків)
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Бовсунівська Тетяна Володимирівна,
професор кафедри зарубіжної літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гром’як Роман Теодорович,
завідувач кафедри теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;
кандидат філологічних наук
Арендаренко Ірина Володимирівна, науковий співробітник відділу компаративістики Інституту літератури
ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Захист відбудеться «16» травня 2008 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульв. Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий «3» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ткаченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останнім часом у річищі компаративістики спостерігається звернення до нових форм ідентифікації міжнаціональних літературних взаємин. До числа новітніх підходів належить і застосування теорії феноменологічних рецепцій всередині всієї культури романтизму. Однією з площин такої рецепції є ерос, який ми пропонуємо розглянути на основі текстів лейкістів та романтиків харківської школи. Новітні літературознавчі концепції, спираючись на філософсько-теоретичні праці романтиків Західної та Східної Європи, актуалізували спрямованість культури романтизму на засадах сакрального світовідчування, поривання романтичної особистості до Бога, божественної Краси і Мудрості.
Актуальність теми дослідження. До недавнього часу інтимна лірика українських романтиків трактувалась лише у річищі фольклорного сприйняття, зокрема, поза існуючими феноменологічними тлумаченнями аналогічних явищ у творчості романтиків «озерної школи». Дане дослідження спрямоване на узгодження світоглядної парадигми еросу українських та англійських романтиків. Типологія художніх втілень еросу у поезії романтиків харківської та «озерної» шкіл є одним із аспектів актуалізації типологічної спільності романтичного художнього поля, вивчення якого на часі.
Понад століття у вітчизняних та зарубіжних авторів романтизм досліджувався як багатогранний історико-культурний та літературно-філософський феномен. Започатковані у ХХ ст. М. Зеровим, В. Жирмунським, В. Петровим, П. Филиповичем, А. Шамраєм, В. Щуратом дослідження специфіки літературних взаємин між західноєвропейськими та слов’янськими літературами доби романтизму були згодом продовжені Т. Бовсунівською, Р. Гром’яком, Д. Наливайком, Г. Нудьгою, А. Нямцу, С. Пригодієм, та ін. Проте не була утворена типологія художніх модифікацій еросу в поезії англійських та українських романтиків, як не існувало її і у парадигмі інших компаративних досліджень українського романтизму.
У дисертації здійснено спробу декодування романтичного еросу як поетично втіленого варіанту сакрального еросу, що має посприяти уточненню загальної картини романтизму, його світоглядних засад, увиразнити параметри ідентифікації саме українського романтизму, зокрема у його концепції ліричного героя-шукача любові, романтичної туги, любовного страждання тощо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФЕНОМЕНОЛОГІЯ РОМАНТИЧНОГО ЕРОСУ (на матеріалі творчості лейкістів та харківської школи романтиків)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок