Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН У ФОРМУВАННІ РИНКОВОГО ГОСПОДАРСТВА (НА ПРИКЛАДІ КИТАЮ)

Загрузка...

РОЛЬ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН У ФОРМУВАННІ РИНКОВОГО ГОСПОДАРСТВА (НА ПРИКЛАДІ КИТАЮ)

Назва:
РОЛЬ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН У ФОРМУВАННІ РИНКОВОГО ГОСПОДАРСТВА (НА ПРИКЛАДІ КИТАЮ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,84 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лю Сяоінь
УДК 330.339.543.624
РОЛЬ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН У ФОРМУВАННІ РИНКОВОГО ГОСПОДАРСТВА (НА ПРИКЛАДІ КИТАЮ)
Спеціальність 08.01.01. – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Київ 2002
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Малий Іван Йосипович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри політичної економії
обліково-економічних факультетів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Грабинський Ігор Михайлович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук, доцент
Дідківський Микола Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри міжнародної економіки
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, відділ проблем зовнішньоекономічної
діяльності, м.Київ
Захист відбудеться “24” жовтня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 201.
Автореферат розіслано “24” вересня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова трансформація економіки в країнах Східної Європи та Азії на зламі двох тисячоліть радикально вплинула на світову економіку. Значний досвід перебудови економіки дозволяє зробити висновки про наявність різних підходів щодо практичного використання ринкових принципів господарювання. Окремі країни, враховуючи свій історичний досвід, культуру і традиції та розробивши власну концепцію ринкових перетворень, досягли значних економічних успіхів. До таких країн необхідно віднести Китай, Польщу, Чехію, Угорщину та деякі інші.
На відміну від усіх постсоціалістичних країн Китай з самого початку переходу від адміністративно-командної моделі до ринкової економіки вибрав власний нетрадиційний шлях економічних перетворень. Теоретично обгрунтувавши мету, способи та модель ринкової трансформації, уряд Китаю поставив завдання швидкого вирішення проблеми подолання відставання країни від розвинених країн і сусідів по регіону завдяки досягненню високої динаміки економічного зростання, як результату успішності ринкового реформування. Створення вільних економічних зон (ВЕЗ) стало тією ланкою, яка дозволила вирішити одночасно проблеми реформування економіки, інтеграції її у світову економіку і економічного зростання. Від ефективності функціонування ВЕЗ залежить розвиток всієї економіки країни, фінансове забезпечення потреб галузей, розвиток внутрішнього і, особливо, зовнішнього ринку, створення нових робочих місць, підготовка кваліфікованих кадрів, що володіють сучасними знаннями і досвідом. Ці та інші питання набувають особливої актуальності при дослідженні трансформаційних процесів у перехідних економіках.
Необхідно визнати, що використання досвіду створення і державного регулювання діяльності ВЕЗ у Китаї має практичне значення для реформування економіки України та інших країн. Взаємодія ВЕЗ з національною економікою є новою проблемою для економістів. Окремі питання функціонування ВЕЗ знайшли своє відображення в працях зарубіжних вчених Л.Клейна, Дж. Сакса, Б.Ноутона, П.Нолана, Е.Уоллера, Т.Роскі, П.Буніча, В.Гельбраса, В.Кузнецова, В.Портякова, Е.Пивоварова, Л.Молодцової. Проблемам економічного розвитку зарубіжних країн та їх впливу на країни з перехідною економікою присвячено низку науково-теоретичних досліджень українських учених, а саме В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЛЬ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН У ФОРМУВАННІ РИНКОВОГО ГОСПОДАРСТВА (НА ПРИКЛАДІ КИТАЮ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок