Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ НЕРУДНИХ РОДОВИЩ З ВНУТРІШНЬОКАР’ЄРНИМ СКЛАДУВАННЯМ ВІДХОДІВ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА

ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ НЕРУДНИХ РОДОВИЩ З ВНУТРІШНЬОКАР’ЄРНИМ СКЛАДУВАННЯМ ВІДХОДІВ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ НЕРУДНИХ РОДОВИЩ З ВНУТРІШНЬОКАР’ЄРНИМ СКЛАДУВАННЯМ ВІДХОДІВ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,52 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Симоненко Володимир Іванович
УДК 622.271.3

 
ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ
НЕРУДНИХ РОДОВИЩ З ВНУТРІШНЬОКАР’ЄРНИМ
СКЛАДУВАННЯМ ВІДХОДІВ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА
Спеціальність 05.15.03 – “Відкрита розробка родовищ корисних копалин”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі відкритих гірничих робіт Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ), Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант - доктор технічних наук, професор Дриженко Анатолій Юрійович, професор кафедри відкритих гірничих робіт Національного гірничого університету (м. Дніпропет-ровськ), Міністерство освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Четверик Михайло Сергійович, завідувач відділу геомеханічних основ технології відкритої розробки родовищ Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України (м. Дніпропетровськ);
- доктор технічних наук, професор Поліщук Сергій Зіновійович, завідувач відділу системного аналізу та моделювання процесів природокористування Інституту проблем природокористування і екології Національної академії наук України (м. Дніпропетровськ);
- доктор технічних наук, доцент Шпортько Валентин Петрович, професор кафедри прикладної економіки Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ), Міністерство освіти і науки України.
Провідна установа - Криворізький технічий університет, кафедра відкритих гірничих робіт, Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 11.07.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 08.080.02 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ – 27, пр. К. Маркса,19.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
м. Дніпропетровськ – 27, пр. К. Маркса,19.
Автореферат розісланий 08.06.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 08.080.02, канд.техн.наук, доцент В.В. Панченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні річний видобуток відкритим способом доломітів, вапняків, кварцитоподібних пісковиків, гранітів, андезитів, графіта та інших скельних нерудних корисних копалин, як мінеральної сировини для металургійної, будівельної, хімічної та харчової галузей промисловості перевищує 60 млн т. На 258 таких родовищах, які розташовані у 22 областях, ізометричні або плитоподібні поклади корисних копалин розробляються горизонтальними шарами при систематичному заглибленні гірничих робіт. Глибина кар’єрів проектами передбачається до 200...225 м. Розкривні породи і відходи переробки сировини, які уцілому є відходами гірничого виробництва, складують у зовнішніх відвалах та сховищах без розподілу за видами. В них також розміщують попутні корисні копалини (ПКК), що розробляються у покривній товщі розкривних порід валовим способом. Відвали і сховища відходів розташовані на відстані 2...10 км від кар’єрів. Порушені ними родючі землі площею 48...50 тис. га у 1,4...1,6 разів перевищують площу кар’єрних полів і повністю виводяться із сільськогосподарського використання. За загальною площею земель, які порушуються відкритими розробками, нерудні кар’єри займають друге місце у державі після залізорудних кар’єрів. Поряд з економічними збитками при порушенні таких земель погіршується екологічний стан природного середовища.
У результаті аналізу технології розробки скельних нерудних родовищ встановлено, що при глибині кар’єрів 100...110 м споживається на 20...30% енергетичних ресурсів більше, ніж в аналогічних умовах видобування бурого вугілля, марганцевої руди, сірчанистих вапняків, каолінів та вогнетривких глин, які представлені горизонтальними родовищами потужністю до 25 м.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ НЕРУДНИХ РОДОВИЩ З ВНУТРІШНЬОКАР’ЄРНИМ СКЛАДУВАННЯМ ВІДХОДІВ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок