Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ПРАВ І ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ОСОБИ, ЯКА ПІДОЗРЮЄТЬСЯ У ВЧИНЕННІ ЗЛОЧИНУ

КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ПРАВ І ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ОСОБИ, ЯКА ПІДОЗРЮЄТЬСЯ У ВЧИНЕННІ ЗЛОЧИНУ / сторінка 5

Назва:
КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ПРАВ І ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ОСОБИ, ЯКА ПІДОЗРЮЄТЬСЯ У ВЧИНЕННІ ЗЛОЧИНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
19-20 жовтня 2000 року, м. Одеса). Окремі положення дисертаційного дослідження були предметом обговорення на Міжнародному семінарі, присвяченому питанням боротьби з тортурами (березень 2003 року, м. Київ).
Публікації. За матеріалами дисертаційного дослідження опубліковано шість наукових статей у фахових виданнях, затверджених ВАК України, та тези доповідей на двох науково-практичних конференціях.
Структура дисертації обумовлена метою дослідження і поставленими завданнями і складається зі вступу, трьох розділів, які містять сім підрозділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Загальний обсяг дисертації становить – 255 сторінок, із яких основний текст – 209 сторінок, список використаних джерел, що включає 274 найменування, викладено на 27 сторінках, додатки – на 19 сторінках.
 
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обґрунтовується актуальність теми дослідження, визначається мета і основні завдання дослідження, об’єкт, предмет та методи дослідження, визначено наукову новизну і розкрито теоретичну та практичну значущість здобутих результатів, наводяться дані про апробацію та публікації.
Розділ перший – „Поняття особи, яка підозрюється у вчиненні злочину і її правовий статус у кримінальному процесі” складається з двох підрозділів.
У підрозділі 1.1. „Поняття особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, її права, законні інтереси та обов’язки” обґрунтовано твердження про те, що з моменту виникнення кримінально-процесуальних правовідносин виникають і суб’єкти таких правовідносин, які потребують як чіткого законодавчого закріплення статусу, так і реального забезпечення прав і законних інтересів.
Автор аргументовано довів, що поняття „особа, яка підозрюється у вчиненні злочину” є складним і включає в себе три самостійні поняття – запідозреного, правопорушника і підозрюваного.
Автором підтримана пропозиція В.С. Зеленецького і Л.М. Лобойка про те, що запідозреною визнається особа, доставлена до органу дізнання, слідчого, начальника слідчого відділу, прокурора або суду за підозрою у скоєнні суспільно-небезпечного діяння. Більше того, пропозиція зазначених авторів набула подальшого розвитку. Так, в тому випадку коли особа, яка підозрюється у вчиненні злочину, не доставлялась до органу дізнання, слідчого, начальника слідчого відділу, прокурора або суду, запідозреною її слід визнавати з моменту відібрання письмового зобов’язання про явку на виклик особи, яка проводить дізнання, слідчого, начальника слідчого відділу, прокурора або суду. Що ж стосується стадії досудового розслідування, то, на думку дисертанта, запідозреною може визнаватись особа, відносно якої порушено кримінальну справу, а якщо справа порушена за фактом – з моменту відібрання письмового зобов’язання про явку до органу дізнання, слідчого, начальника слідчого відділу, прокурора чи до суду.
При цьому акцентувалась увага, що порушення кримінальної справи не може вважатись підставою для визнання особи підозрюваною.
На думку дисертанта, положення ч. 2 ст. 98 КПК України, згідно якого кримінальну справу повинно бути порушено щодо особи, не відповідає змісту принципу презумпції невинуватості, оскільки на даний момент неможливо зробити висновок про роль тієї чи іншої особи у вчиненні злочину.
Обґрунтовано твердження, що застосування запобіжного обмеження щодо особи, відносно якої порушено кримінальну справу, є втручанням в її права і законні інтереси. До такої особи доцільним було б застосувати як захід кримінально-процесуального примусу (оскільки запобіжні заходи застосовувати неможливо) – зобов’язання про явку до органу дізнання, слідчого, прокурора чи суду.
У підрозділі 1.2. „Поняття та загальна характеристика гарантій, що забезпечують реалізацію прав і законних інтересів особи, яка підозрюється у вчиненні злочину” основна увага звернена на розкриття суті кримінально-процесуальних гарантій і їх значення для кримінального судочинства в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ПРАВ І ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ОСОБИ, ЯКА ПІДОЗРЮЄТЬСЯ У ВЧИНЕННІ ЗЛОЧИНУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок