Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ПРАВ І ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ОСОБИ, ЯКА ПІДОЗРЮЄТЬСЯ У ВЧИНЕННІ ЗЛОЧИНУ

КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ПРАВ І ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ОСОБИ, ЯКА ПІДОЗРЮЄТЬСЯ У ВЧИНЕННІ ЗЛОЧИНУ / сторінка 6

Назва:
КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ПРАВ І ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ОСОБИ, ЯКА ПІДОЗРЮЄТЬСЯ У ВЧИНЕННІ ЗЛОЧИНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Погоджуючись з точкою зору тих науковців, які характеризують кримінально-процесуальні гарантії через поняття „засоби” і „способи”, а також „умови”, дисертант зазначає, що певні умови, засоби і способи здійснюють свій вплив на суспільні відносини, врегульовані нормами права. Виникнення ж, зміна, припинення будь-яких правовідносин ґрунтуються на юридичних фактах. Отже, здійснюючи свій вплив на правовідносини в зв’язку з наявністю юридичного факту, умови, засоби і способи впливають тим самим на суб’єктів кримінального процесу, на їхню поведінку, права та обов’язки. І їхній вплив характеризується тим, що вони або визначають появу у процесі того чи іншого суб’єкта, або визначають поведінку суб’єктів, а також здійснюють захист одних суб’єктів перед іншими. А захист прав і законних інтересів одних суб’єктів процесу здійснюється через наділення певними обов’язками інших суб’єктів процесу, їхні права і законні інтереси не повинні виходити за межі правил, що складають зміст кримінально-процесуальної форми.
Дисертант розкриває зміст понять „умови”, „засоби” і „способи” і підкреслює, що це можуть бути будь-які положення, закріплені у нормах кримінально-процесуального права і які відповідають зазначеному вище призначенню, тобто і є кримінально-процесуальними гарантіями.
Підкреслюється, що найбільш значимими серед кола закріплених в законі умов, засобів і способів виступають кримінально-процесуальна форма, принципи кримінального процесу, процесуальні права та обов’язки суб’єктів кримінального процесу, заходи кримінально-процесуального примусу.
Розділ другий – „Кримінально-процесуальні гарантії прав і законних інтересів особи, яка підозрюється у вчиненні злочину і їх реалізація в стадії порушення кримінальної справи і особливому провадженні” складається з трьох підрозділів, в яких досліджуються проблеми реалізації прав і законних інтересів особи на початковому етапі виникнення кримінально-процесуальних правовідносин.
У підрозділі 2.1. „Місце стадії порушення кримінальної справи у системі гарантій прав і законних інтересів особи, яка підозрюється у вчиненні злочину” досліджується роль стадії порушення кримінальної справи у формуванні системи кримінально-процесуальних гарантій прав і законних інтересів особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, а також вплив названої стадії на стан кримінально-процесуальних гарантій особи з моменту виникнення кримінально-процесуальних правовідносин і до прийняття рішення по суті.
Особлива увага звертається на те, що кримінальний процес починається вже в стадії порушення кримінальної справи з моменту надходження заяви, повідомлення чи іншої інформації про злочин. Іншими словами – кримінальний процес розпочинається з появою приводів до порушення кримінальної справи. І це є важливим для того, щоб суб’єктам стадії гарантувати захист їх прав. Тому неточними будуть твердження, що в стадії порушення кримінальної справи вирішуються питання про те чи розпочинати кримінальний процес чи ні.
Обґрунтовано, що з метою підсилення гарантій отримання доказової інформації на початковому етапі провадження за заявами чи повідомленнями про злочин доцільно відмовитись від поняття „стадія порушення кримінальної справи”.
Висловлюється пропозиція про скасування в стадії порушення кримінальної справи інституту відмови в порушенні кримінальної справи як такого, що не сприяє захисту прав і законних інтересів особи, яка підозрюється у вчиненні злочину.
У підрозділі 2.2. „Гарантії реалізації прав і законних інтересів особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, у ході проведення перевірки інформації про злочин” досліджувались питання доцільності здійснення перевірки заяв і повідомлень про злочин з метою забезпечення реалізації прав і законних інтересів особи, яка підозрюється у вчиненні злочину.
Звертається увага, що коли в процесі непроцесуальної перевірки інформації про інші події здійснюються процесуальні, а тим більше – слідчі дії як частина процесуальних, то при цьому грубо порушуються права і законні інтереси особи, яка підозрюється у вчиненні злочину.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ПРАВ І ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ОСОБИ, ЯКА ПІДОЗРЮЄТЬСЯ У ВЧИНЕННІ ЗЛОЧИНУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок