Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ БОРО- ТА БОРОХРОМОМІСТКИХ ПОКРИТТІВ ТРИБОТЕХНІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЛАЗЕРНОЮ ОБРОБКОЮ

ФОРМУВАННЯ БОРО- ТА БОРОХРОМОМІСТКИХ ПОКРИТТІВ ТРИБОТЕХНІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЛАЗЕРНОЮ ОБРОБКОЮ

Назва:
ФОРМУВАННЯ БОРО- ТА БОРОХРОМОМІСТКИХ ПОКРИТТІВ ТРИБОТЕХНІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЛАЗЕРНОЮ ОБРОБКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ДУДКА Олександр Іванович
УДК 620.19:621.785:669.002.3
ФОРМУВАННЯ БОРО- ТА БОРОХРОМОМІСТКИХ ПОКРИТТІВ
ТРИБОТЕХНІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЛАЗЕРНОЮ ОБРОБКОЮ
Спеціальність 05.16.01 – Металознавство та термічна обробка металів
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 1999
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі металознавства та термічної обробки інженерно-фізичного факультета Національного технічного університета України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Писаренко Володимир Миколайович,
доцент кафедри металознавства та
термічної обробки Національного
технічного університету України “КПІ”
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор Білоус Михайло Вячеславович, завідувач кафедри загальної фізики і фізики твердого тіла, професор НТУУ “КПІ”.
Кандидат фізико-математичних наук, с.н.с Захаров Сергій Михайлович, заступник завідувача відділом дифузійних процесів Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Провідна установа: Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України.
Захист відбудеться 21 вересня 1999 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої ради К 26.002.12 у Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою:
252056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корпус №9, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий "_21" _вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради К 26.002.12
к.т.н., доцент Г.Є. Федоров
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема підвищення зносостійкості деталей машин та устаткування є однією з ключових у сучасному машинобудуванні. Досягнення високого рівня зносостійкості можливе за рахунок використання існуючих або створення но-вих зміцнюючих технологій. Серед традиційних методів поверхневого зміцнення значне місце посідають хіміко-термічна обробка (ХТО) та методи газотермічного напилення покриттів (ГТНП). Однак, як ХТО, так і ГТНП не завжди задовільняють ви-моги нової техніки, пов язані із всезростаючими швидкіснонавантажувальними факторами. Так, боридним дифузійним покриттям, отриманним шляхом традиційної ХТО, притаманна значна крихкість, часто невисока товщина, що негативно впливає на довговічність деталей машин в умовах високих контактних тисків. Крім того, тради-ційні способи поверхневого зміцнення сталі передбачають, як правило, тривалі високотемпературні нагрівання, які призводять до зниження механічних властивостей серцевини сталевих деталей, перш за все характеристик вязкості та пластичності. Така ХТО також ускладнює отримання боридних покриттів на нержавіючих аустенітних сталях типу 12Х18Н9Т для підвищення їх зносостійкості при експлуатації в умовах тертя та зношування в широкому діапазоні температур.
Аналіз існуючих методів і способів борування, з огляду на технологічність, пока-зує, що найбільш перспективним є лазерне легування. Перспективним є використання лазерної обробки для створення градієнтних боромістких покриттів, а також для підвищення корозійної стійкості приповерхневих шарів на сталях шляхом їх поверх-невого легування хромом. Теоретичний та практичний інтерес представляють дослідження інтенсифікації процесів поверхневого легування лазерною термоцик-лічною обробкою (ТЦО). Тому дослідження впливу лазерної обробки на будову, процеси формування і трибо-технічні властивості покриттів, що містять бор, складають важливу та актуальну нау-кову і прикладну проблему. Реалізація лазерних технологій легування, оплавлення та термоциклювання відкриває перспективу отримання виробів з раціональним поєднанням властивостей зміцненого поверхневого шару і серцевини, які забезпе-чують підвищення ресурсу роботи деталей і суттєве скорочення енергетичних та ма-теріальних затрат при їх виготовленні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ БОРО- ТА БОРОХРОМОМІСТКИХ ПОКРИТТІВ ТРИБОТЕХНІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЛАЗЕРНОЮ ОБРОБКОЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок