Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ / сторінка 11

Назва:
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Визначивши акредитив, дисертант звертається до розгляду правової природи акредитивної форми розрахунків, якому і присвячений другий підрозділ. Специфіка взаємовідносин сторін акредитивної операції визначає появу різних правових конструкцій, які намагаються пояснити правову природу акредитиву: теорії договору доручення, договору поруки, договору комісії, договору цесії, договору на користь третьої особи та інші, але всіх їх об’єднує те, що вони намагаються пояснити правову природу акредитиву за допомогою цивільно-правових конструкцій, грунтуючись на інститутах цивільного права. В результаті виявлення відмінностей між акредитивом та цивільно-правовими договорами, автор приєднується до наукової концепції, згідно якої множинність сторін акредитивної банківської операції, особливості економічної спрямованості, перетин різних юридичних інститутів, які регулюються, в основному, банківською практикою і звичаями, перетворюють акредитив в складний інститут банківського законодавства.
Таким чином, акредитив являє собою банківську угоду, яка реалізується шляхом виконання декількох взаємопов’язаних угод, що здійснюються її учасниками; норми, на підставі яких здійснюється правове регулювання акредитиву, складають комплексний інститут банківського законодавства.
Оскільки документарний акредитив є формою розрахунків, що поширена в міжнародній торгівлі, банківською практикою було вироблено багато видів акредитиву в залежності від різноманітних критеріїв. Так, акредитиви поділяються на безвідзивні та відзивні; підтверджені і непідтверджені; акредитиви, які виконуються шляхом платежу за пред’явленням, платежу з розстрочкою, акцепту та негоціації; переказний та не переказний, а також револьверні, компенсаційні та інші.
В третьому розділі “Правові засади документарного акредитиву як форми міжнародних безготівкових розрахунків” досліджується правове регулювання акредитиву, як форми міжнародних розрахунків, та виявляються особливості правовідносин між сторонами при розрахунках документарними акредитивами.
Характерна риса правового регулювання документарних акредитивів – велика роль звичаїв і банківських правил, які, з одного боку, отримують визнання в банківській і судовій практиці, а з іншого – здійснюються без усякого судового захисту. Автором детально аналізуються погляди вітчизняних та іноземних науковців на правову природу такого документа, як Уніфіковані правила та звичаї для документарних акредитивів, які, в основному, зводяться до трьох основних позицій: вони є міжнародним договором, міжнародним звичаєм або торговельним узвичаєнням.
Як наслідок того, що банківська діяльність має об’єктивно обумовлене прагнення до уніфікації і стандартизації, роль таких актів, як Уніфіковані правила та звичаї для документарних акредитивів, зростає. Для забезпечення ефективності потоків обігу коштів необхідно, щоб акредитив однаково розумівся всіма учасниками розрахункових відносин незалежно від того, де вони знаходяться, згідно якого національного законодавства створені і діють.
На підставі аналізу вітчизняного законодавства, автор приходить до висновку, що за своєю правовою природою Уніфіковані правила та звичаї для документарних акредитивів є міжнародним звичаєм, який застосовується при міжнародних розрахунках акредитивами, має обов’язкову силу, застосовується на території України безпосередньо і має пріоритет перед національним законодавством у випадку колізії між ними.
В зв’язку з цим автор пропонує привести національне законодавство з питань розрахунків акредитивами у відповідність до Уніфікованих правил та звичаїв для документарних акредитивів.
Далі автор досліджує групи правовідносин, які складаються між сторонами акредитивної операції. При реалізації акредитивної форми розрахунків виникає не менше як чотири групи різних правовідносин в залежності від суб’єктів, які беруть в них участь: 1) правовідносини між заявником і банком-емітентом; 2) правовідносини між банком-емітентом і бенефіціаром; 3) правовідносини між банком-емітентом і виконуючим банком; 4) правовідносини між виконуючим банком і бенефіціаром.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок