Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ / сторінка 2

Назва:
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації обрана автором в ініціативному порядку, з урахуванням високого рівня її актуальності та недостатнього наукового дослідження. Дисертація виконана як частина загального плану науково-дослідної роботи кафедри конституційного і адміністративного права, в окремих аспектах вона пов’язана з темами: “Вдосконалення правового становища суб’єктів господарської діяльності в умовах формування ринкової економіки” (номер державної реєстрації 0198W004863), яка розроблялася на юридичному факультеті в період з 1 січня 1997 по 31 грудня 2000 року, та “Формування механізму реалізації та захисту прав та свобод громадян в Україні”, яка з 1 січня 2000 р. розробляється на юридичному факультеті, а також знаходиться в руслі багаторічних наукових досліджень проблем фінансового права, які ведуться на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Мета і задачі дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає у проведенні комплексного всебічного наукового аналізу відносин, що складаються в процесі безготівкових розрахунків. Переважно теоретичний аспект дослідження вимагав від автора дисертації у деяких випадках звертатися до суміжних правових (міжнародно-правових, цивільно-правових) і економічних інститутів.
Для досягнення цієї мети в процесі роботи над дисертацією вирішувались наступні задачі:
розгляд предмету і методів правового регулювання відносин, які виникають в процесі здійснення банками – обов’язковими суб’єктами розрахункових відносин - банківської діяльності, одним з обов’язкових елементів якої законодавством визначено ведення рахунків клієнтів;
визначення галузевої належності відносин, які складаються у сфері безготівкових розрахунків;
виявлення сфери фінансово-правового регулювання цих відносин;
розробка теоретично-правових засад акредитиву як однієї з форм безготівкових розрахунків та дослідження його правового режиму.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини, які складаються в процесі здійснення безготівкових розрахунків, та їх правове регулювання.
Предметом дослідження є акредитив як форма безготівкових розрахунків, його теоретичні основи та правове регулювання.
Теоретико-методологічні основи дослідження. У дисертації використовуються різні методи дослідження. Головним серед них є діалектико-матеріалістичний метод дослідження, який передбачає розгляд усіх явищ у їх взаємозв’язку та єдності, розвитку і взаємному впливі. Він дозволив здобувачеві дослідити зміст і правові форми банківської діяльності, а також проблеми, які виникають в процесі її здійснення. Взаємозв’язок і розмежування сфери фінансово-правового і цивільно-правового регулювання розрахункових відносин здійснювалося за допомогою методу системного аналізу. Використовуючи історичний метод, автор досліджував вітчизняний та багатий зарубіжний досвід правової науки, відображений в науковій літературі, що присвячена історії акредитивної форми розрахунків. За допомогою формально-юридичного методу автор тлумачив правові норми, які використовуються при правовому регулюванні акредитивної форми міжнародних безготівкових розрахунків в різних країнах. З використанням методу логічного аналізу вивчалась і формулювалась модель відносин між сторонами, які беруть участь у реалізації акредитивної форми розрахунків.
Важливе методологічне значення для дослідження правової природи відносин, що виникають в процесі банківської діяльності, мають праці вчених у галузі теорії права та правовідносин: С.С. Алексєєва, С.Н. Братуся, Д.А. Керімова, В.К. Райхера, Ю.К. Толстого, Р.О. Халфіної.
Базою роботи послужили також наукові праці в сфері банківської діяльності провідних вчених: М.М. Агаркова, А.Ю. Вікуліна, А.М. Екмаляна, О.М. Олійник, А.О. Селіванова, Г.А. Тосуняна.
Теоретичною базою дослідження, яке проводив автор, охоплюючи питання розрахункових правовідносин, стали також праці вчених - як фінансистів, так і цивілістів – Л.В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок