Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ / сторінка 3

Назва:
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Брічко, С.І. Вільнянського, Л.К. Воронової, О.С. Іоффе, І.С. Гуревича, Л.Г. Єфимової, Є.Б. Карманова, Є.С. Компанієць, В.Ф. Кузьмина, Я.А. Куніка, Н.С. Малеіна, Ю.А. Ровінського, К.А. Флейщиц.
При дослідженні правової природи акредитиву і його правового регулювання здобувач використовував наукові надбання, викладені в роботах як вітчизняних, так і зарубіжних вчених, таких як Л.Б. Волков, В.Б. Колесник, Р. Гуді, С. Гавалда, Д. Долан, Ж. Стуффле, К. Шмітгофф.
В той же час автор вважав за необхідне використати наукові розробки економічних наук при вивченні такої комплексно-правової проблематики, якою є механізм регулювання відносин у сфері розрахунків. У цій частині проблеми безготівкових розрахунків розглядалися в працях В.І. Колеснікова, О.І. Лаврушина, А.М. Мороза.
Наукова новизна одержаних результатів полягає як у способі постановки завдань, так і в ступені обґрунтування кінцевих результатів дослідження. Дисертація є науковою працею, в якій пропонується переважно теоретичний аспект аналізу правових основ діяльності банків у сфері розрахунків, і, зокрема, акредитивної форми розрахунків.
Наукова новизна полягає в таких основних результатах дисертаційного дослідження:
1. При визначенні поняття банківської діяльності потрібно розрізняти так зване широке і вузьке значення. В широкому розумінні під банківською діяльністю розуміється систематична, на власний ризик діяльність Національного банку України та інших банків, а також фінансових установ, Категорія “фінансові установи” вживається в даній роботі в контексті Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” від 12 липня 2001 р. №2664-III // Урядовий кур’єр. - 29.08.2001 р. -№154. та Закону України “Про Національний банк” від 20 травня 2000 р. №679 // Відомості Верховної Ради. – 1999 р. - № 29. - Ст. 238
спрямована на здійснення банківських операцій та угод в порядку і на підставах, передбачених законодавством.
У вузькому розумінні банківська діяльність – це діяльність юридичних осіб, які мають правовий статус банку, спрямована на виконання, за умови надання дозволу, визначеної законодавством сукупності банківських операцій.
2. Запропоновано вдосконалити юридичне закріплення визначення банківської системи України, в яку необхідно включити, окрім Національного банку України та інших банків, фінансові установи, філії та представництва іноземних банків, які створені і діють на території України відповідно до законодавства України, а також спеціалізовані організації, які не мають права здійснювати банківську діяльність, але забезпечують її здійснення іншими суб’єктами банківської системи України.
3. Удосконалено наукове положення про те, що банківське законодавство є комплексною галуззю законодавства, тобто сукупністю форм права, які складаються в основному з норм фінансового, адміністративного та цивільного права. Комплексний характер галузі банківського законодавства полягає в тому, що при застосуванні форм права, об’єднаних таким спільним предметом правового регулювання, як суспільні відносини, що складаються в сфері банківської діяльності і в процесі функціонування банківської системи, використовуються різні (протилежні за своєю природою) методи правового регулювання – імперативний і диспозитивний.
4. Дістало подальший розвиток положення про те, що правову природу розрахункових правовідносин можна пояснити через своєрідність договору банківського рахунку, його складний характер, і перетин в ньому цивільно-правових і фінансово-правових елементів. Але фінансово-правові норми при регулюванні договору банківського рахунку є первинними по відношенню до цивільно-правових норм, оскільки вони зумовлюють обов’язок підприємств, організацій і установ (клієнтів) укласти договір банківського рахунку, зміст якого, в основному, визначається правилами Національного банку України.
5. Суспільні відносини, що виникають при здійсненні розрахунків, регулюються різними галузями права, серед яких основну роль відіграють фінансове та цивільне право.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок