Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ / сторінка 7

Назва:
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Халфина Р.О. Общее учение о правоотношениях. – М.: Юридическая литература, 1974. - С. 80. В зв’язку з вищезазначеним автор досліджує нормативний склад банківського законодавства і акцентує увагу на тому, що банківське законодавство є сукупністю правових форм, в яких знаходять своє вираження і закріплення норми, в основному, фінансового, цивільного та адміністративного права. А оскільки ці правові форми мають визначену сферу правового регулювання (суспільні відносини, що складаються в сфері банківської діяльності і функціонування банківської системи), але при їх застосуванні використовуються різні (протилежні за своєю природою) методи правового регулювання, то банківське законодавство є комплексною галуззю законодавства.
З огляду на викладене конструюється і подальший зміст та структура роботи.
В другому підрозділі “Правова природа розрахункових відносин і вплив на них фінансового права” викладаються теоретичні положення щодо правової природи відносин, які виникають в процесі розрахунків, а також досліджуються фінансово-правові аспекти їх правового регулювання.
У роботі розглядається правова природа банківського рахунку. На підставі існуючих наукових позицій, договір банківського рахунку можна розглядати в широкому і вузькому розумінні. В широкому значенні під договором банківського рахунку розуміється сукупність двох груп правовідносин – правовідносини по укладанню договору банківського рахунку між банком і клієнтом та правовідносини по здійсненню операцій за рахунком. У вузькому значенні під договором банківського рахунку розуміють саму угоду між банком і клієнтом про відкриття рахунку в банку.
Автор звертається до дослідження договору банківського рахунку в вузькому розумінні, щоб розглянути його правову природу і особливості.
У роботі дається детальне викладення наукових поглядів на правову природу договору банківського рахунку як одного з видів цивільно-правових договорів. Автором критично аналізуються пояснення договору банківського рахунку в межах цивільно-правових конструкцій, і, у зв’язку з цим, розглядаються відмінності між цивільно-правовими договорами та договором банківського рахунку. Основна відмінність між ними полягає в тому, що, по-перше, сторони цивільно-правового договору вільні в тому, укладати чи не укладати договір. Норми ж закону, які зобов'язують сторони вступити у відносини за банківським рахунком (за виключенням випадків, визначених законодавством), мають не диспозитивний, а імперативний і чітко визначений характер, тобто характер загального обов’язку. Свобода волевиявлення клієнта проявляється лише у виборі банку, з яким укладається договір банківського рахунку. По-друге, свобода цивільно-правового договору передбачає свободу сторін у виборі виду договору, як передбаченого, так і не передбаченого законом чи іншими правовими актами, чи навіть укладення змішаного договору. Законодавством встановлено, що клієнт зобов'язаний укласти з банком договір банківського рахунку, який має предмет і зміст, чітко визначений нормативно-правовими актами Національного банку України.
В дисертації досліджується законодавство, нормами якого регулюється договір банківського рахунку. Правове регулювання договору банківського рахунку здійснюється на підставі норм Цивільного кодексу України і норм спеціального банківського законодавства (Закон України “Про банки і банківську діяльність” і нормативно-правові акти Національного банку України). Автор підкреслює, що вибір між Цивільним кодексом України і спеціальним банківським законодавством для регулювання відносин за договором банківського рахунку обумовлює обов’язок сторін при укладанні договору банківського рахунку, використовуючи загальні правила його укладення, визначені Цивільним кодексом України, керуватися нормами імперативного характеру, які містяться в нормативно-правових актах Національного банку України.
Дослідивши правову природу договору банківського рахунку, автор зазначає, що він є складним інститутом банківського законодавства, який поєднує в собі публічно-правові і приватно-правові елементи, тобто при регулюванні відносин за банківським рахунком використовуються норми не тільки цивільного, але і фінансового права.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ АКРЕДИТИВУ ЯК ФОРМИ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок