Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОТИВАЦІЯ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

МОТИВАЦІЯ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
МОТИВАЦІЯ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені В.В. ДОКУЧАЄВА
ЛОМОВСЬКИХ ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 631.158:658.310.13
МОТИВАЦІЯ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник:доктор економічних наук, професор
Мартьянов Віктор Павлович,
завідувач кафедри організації виробництва
та агробізнесу Харківського національного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Амбросов Володимир Якович,
завідувач Харківського відділу Інституту
аграрної економіки УААН;
кандидат економічних наук, професор
Горкавий Володимир Кузьмич,
завідувач кафедри статистики і економічного аналізу Харківського національного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва
Провідна установа: Сумський національний аграрний університет, кафедра організації сільськогосподарського виробництва, основ підприємництва і агробізнесу
Захист дисертації відбудеться 15.01. 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, Харків, п/в “Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ, корп. 1., ауд. 213.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва
Автореферат розісланий 13.12. 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В.Македонський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі трудовий потенціал аграрного сектору економіки використовується не на належному рівні. Причиною є недосконалість мотиваційного механізму, який має поєднувати у собі економічний, соціальний та соціально-психологічний підходи до вирішення цієї проблеми. Сьогодні виникла така ситуація, що вкрай необхідно задовольнити як економічні, так і соціальні та соціально-психологічні потреби селян. Про те, що вирішенню цих проблем стали приділяти належну увагу, свідчать не тільки публікації вчених, а і нормативно-правові акти. Так, в Указі Президента України “Про першочергові заходи щодо підтримки розвитку соціальної сфери села” від 15 липня 2002 р. намічена розробка проектів законодавчих актів, зокрема Національної програми соціального розвитку села на період до 2011 р., спрямованих на забезпечення належного рівня життя та побуту селян, захисту їх прав, підвищення престижності селянської праці.
Актуальність теми дослідження. Як зазначено у Державній програмі розвитку соціальної сфери села на період до 2005 р., позитивні зрушення в сільському господарстві, які розпочалися в 2000 р., поки що не забезпечили належного поліпшення умов життєдіяльності сільського населення, майже не зростають реальні доходи селян, головним джерелом сукупного доходу яких залишаються надходження від низькопродуктивної праці в особистих підсобних господарствах. Практично не відновлюється діяльність підприємств і закладів сфери обслуговування, припинилося оновлення матеріальної бази соціальної інфраструктури. Усе це негативно позначається на соціально-демографічній ситуації на селі і не сприяє підвищенню продуктивності праці, більш повному і ефективному використанню трудових ресурсів.
Крім того, сьогодні виникла необхідність застосування нових мотиваційних підходів, які ґрунтувалися б на обліку і використанні економічних, соціальних і соціально-психологічних аспектів сучасного виробництва. Це і зумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Стан вивчення проблеми. Проблеми теоретичних і методологічних положень практичного обґрунтування мотивації праці знайшли відображення в роботах як зарубіжних, так і вітчизняних вчених. Перші згадки на дану тему зустрічаються в роботах А. Сміта, Ф. Тейлора, Е. Мейо. Вагомий внесок у розвиток теорії мотивації серед зарубіжних вчених зробили А.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МОТИВАЦІЯ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок