Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА ІМЕНІ У ТВОРЧОСТІ ТОМАСА ГАРДІ (уессекський цикл романів)

ПОЕТИКА ІМЕНІ У ТВОРЧОСТІ ТОМАСА ГАРДІ (уессекський цикл романів)

Назва:
ПОЕТИКА ІМЕНІ У ТВОРЧОСТІ ТОМАСА ГАРДІ (уессекський цикл романів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,36 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НЄВСТРУЄВА АНАСТАСІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 821.111:82.0 «18-19»
ПОЕТИКА ІМЕНІ У ТВОРЧОСТІ
ТОМАСА ГАРДІ
(уессекський цикл романів)
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ПОТНІЦЕВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА,
завідувач кафедри зарубіжної літератури
Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ТОРКУТ НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА,
завідувач кафедри англійської філології та
зарубіжної літератури Класичного приватного
університету, м. Запоріжжя;
кандидат філологічних наук, професор
ЖЛУКТЕНКО НАТАЛІЯ ЮРІЇВНА,
професор кафедри зарубіжної літератури
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
 
Захист відбудеться 20 травня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий 18 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. О. Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У контексті підвищеного наукового інтересу до епохи fin de siйcle, відкриваються цікаві дослідницькі перспективи щодо вивчення художньої спадщини Томаса Гарді (1840 – 1928), який акумулював у своїх творах розмаїття тогочасних філософських і естетичних пошуків. Традиційно мистецький доробок письменника співвідносять з «пізнім вікторіанством». Проте, і хронологічно, і за специфікою творчості Т. Гарді рівною мірою належить і до «століття нинішнього, і до століття минулого».
Як відомо, період fin de siйcle позначений глибокою кризою у всіх сферах людського буття: вірі (Ніцше), естетиці (Рескін, Пейтер, Уайльд), психології (Фройд). Не менш виразною була і криза мови, або епістемологічна криза, що її, здебільшого, співвідносять з фігурою Л. Вітгенштейна. На межі століть завдяки науковим розробкам Ч. Пірса, Ф. де Соссюра слово усвідомлюється як лінгвістичний і семіотичний феномен.
У цьому контексті мистецтво епохи “Переходу”*** Так означила літературу і культуру кінця ХІХ – початку ХХ ст. сучасна англійська дослідниця Р. Роббінз (Robbins R. Transitions. Pater to Forster, 1873-1924. – Palgrave – Macmillan, 2003). Ця робота суттєво поповнює типологічний ряд досліджень епохи «переходу», де наявні роботи Т. Гундорової «Проявлення слова. Дискурс раннього українського модернізму. Постмодерна інтерпретація». – Львів, 1997; “Искусство и наука об искусстве в переходные периоды истории культуры”. – М., 2000; “Искусство в ситуации смены циклов. Междисциплинарные аспекты исследования художественной культуры в переходных процессах”. – М., 2002, та ін., претендуючи на роль «нової релігії», продукує думку про необхідність перегляду специфіки художніх засобів відтворення дійсності, усвідомлюючи їх не стільки чинником зображення, скільки метою творчості.
Наполегливе прагнення письменників до оновлення художньої мови вилилось у якісно нове осягнення слова – як самодостатньої одиниці, здатної набути статус індивідуального виразника нової естетики.
Т. Гарді є одним із тих митців, у чиїй творчості естетичні новації з усією повнотою заявили про себе у поетиці твору через систему прийомів. У зв’язку з цим особливу увагу привертає питання функції літературного імені у поетиці твору як найбільш концентрованого, ємкого у смисловому відношенні слова у художньому тексті (за О. Лосєвим). Ім’я в текстах романів “уессекського циклу” відкриває можливість осягнути ідейний зміст творів, їх проблематику.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПОЕТИКА ІМЕНІ У ТВОРЧОСТІ ТОМАСА ГАРДІ (уессекський цикл романів)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок