Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ

ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ / сторінка 8

Назва:
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

Відзначається, що аналогічно з поняттям “форма”, в словниках та науковій і навчальній літературі тлумачиться по-різному і поняття “процедура”. Аналіз визначень дозволив сформулювати зміст поняття “процедура координації фінансового контролю”. Чітке описання процедур координації дасть можливість визначити те, на чому необхідно зосередити увагу в першу чергу, що в подальшому сприятиме швидкому досягненню мети фінансового контролю, забезпечить його якісну організацію та проведення тощо.
Важливе значення для виконання завдань координації фінансового контролю і досягнення її мети мають методи координації. У наукових джерелах розглядаються методи управління і лише в деяких з них згадується про методи координації, як їх різновид. Поняття “метод”, його походження досить вдало досліджено у працях таких науковців як В.Т. Білоус, Л.А. Савченко. Враховуючи тлумачення понять “метод”, “метод фінансового контролю”, що даються вченими, які впливають на зміст поняття “методи координації фінансового контролю”, дисертантом сформульовано визначення вказаного терміна, перераховані види методів координації фінансового контролю та їх завдання – шляхом здійснення відповідного впливу на свідомість осіб, які беруть участь у контрольному процесі активізувати їх діяльність для досягнення мети координації.
Оскільки координація фінансового контролю передбачає комплексне використання сил і засобів, що є в розпорядженні контролюючих суб’єктів і відповідно економію фінансових ресурсів, то у чинному законодавстві необхідно передбачити для них певні економічні стимули.
Обґрунтовується необхідність розробки відповідного механізму координації фінансового контролю, закріплення його у нормативно-правових актах.
Розділ 2 “Організаційно-правові засади взаємовідносин органів, що наділені контрольними повноваженнями” присвячено дослідженню форм та процедур координації, взаємодії органів, що наділені контрольними повноваженнями.
У підрозділі 2.1. “Особливості співпраці органів фінансового контролю з іншими контролюючими суб’єктами” наголошується, що основну роль в організації та здійсненні фінансового контролю відіграють саме органи фінансового контролю, до яких відносяться: Міністерство фінансів України, Державне казначейство України, органи державної контрольно-ревізійної та податкової служб, Рахункова палата, Державна митна служба України, Державний комітет фінансового моніторингу. Зосереджується увага на тих контрольних повноваженнях зазначених суб’єктів, що стосуються координації фінансового контролю та дозволяють визначити особливості, форми їх співпраці. Аналіз нормативно-правових актів, що визначають правові основи діяльності вказаних контролюючих суб’єктів, дозволив зробити висновок про те, що вони недостатньо висвітлюють питання координації та взаємодії. В основному лише згадується про можливість співпраці органів фінансового контролю з певними органами, але не уточнюється, з якими саме (наприклад, Положення про Міністерство фінансів України), або вказується на координацію діяльності з іншими контролюючими органами, але не визначається, які органи відносяться до поняття “інші контролюючі органи” (Закон України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”), не розкривається сутність такої співпраці, взаємодії, не пояснюється, в чому полягає координація, не описуються можливі її форми та методи (Закони України “Про державну податкову службу в Україні”, “Про Рахункову палату”, Положення про Державний комітет фінансового моніторингу України, Положення про Державну митну службу України). Більш детально про це йдеться в документах, які або приймаються одним суб’єктом, що наділений повноваженнями врегульовувати ці відносини (наприклад, Кабінетом Міністрів України, ГоловКРУ України тощо), або розробляються спільно декількома органами фінансового контролю у формі положень, порядків, регламентів тощо.
Автором приділено увагу документам, в яких урегульовані різні форми координації фінансового контролю, що дало можливість вказати на їх недоліки та визначити загальні, властиві для більшості з них, а також встановити основні форми координації чи взаємодії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок