Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ

ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ / сторінка 9

Назва:
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
До недоліків таких документів можна віднести такі: в назві вживається термін “взаємодія”, а в тексті йдеться про регламентування взаємовідносин або визначено мету його прийняття – забезпечення координації дій (наприклад, наказ Державного казначейства України та ГоловКРУ від 14.12.2004 № 215/338 “Про окремі питання взаємодії органів Державного казначейства України та державної контрольно-ревізійної служби в Україні”).
В основному у нормативно-правових актах, що спільно видаються контролюючими суб’єктами визначається не одна, а декілька форм взаємодії, тісно пов’язаних між собою, та їх процедури. На процедури окремих форм, які є досить простими і не потребують чіткого нормативного врегулювання, не звертається увага контролюючими суб’єктами. Важливість форм взаємодії передбачає визначення всіх їх процедур, що не завжди вдається зробити у тих нормативних актах, які одночасно містять дві, а то й більше складних форм. Аналіз законодавства дозволив виділити форми співпраці контролюючих суб’єктів: надання та обмін інформацією, документацією; проведення спільних чи скоординованих контрольних заходів; залучення фахівців до проведення контрольних заходів; звернення з пропозиціями до певних органів про проведення ними контрольних заходів; погодження проектів планів проведення контрольних заходів; спільне виконання нормотворчої функції; спільне здійснення профілактичних заходів; використання матеріалів проведення спільних заходів для організації подальших перевірок; взаємна допомога; спільна реалізація результатів контрольних заходів; підготовка і проведення різноманітних нарад та семінарів тощо.
Враховуючи те, що в нормативно-правових актах, які приймаються спільно декількома контролюючими суб’єктами, наявні певні неузгодженості (навіть якщо вони видаються одними й тими ж органами, але з різних питань взаємодії, не мають загальної форми), доцільно використати досвід Російської Федерації із створення Координаційних рад, метою яких є координація і організація спільної роботи з проведення державного фінансового контролю відповідними суб’єктами. Кабінет Міністрів України має розробити єдині вимоги до нормативно-правових актів, їх структури тощо, що спільно видаватимуться контролюючими суб’єктами стосовно взаємодії їх між собою. Можливий інший варіант: оскільки до завдань Міністерства фінансів України віднесено забезпечення політики у сфері державного внутрішнього фінансового контролю, то повноваження щодо розробки єдиних методологічних основ, вимог до нормативно-правових актів, що спільно видаватимуться такими контролюючими суб’єктами, як ГоловКРУ, ДПА України, Державна митна служба України і саме Міністерство фінансів України, можна покласти на останнє.
Концепцією реформування податкової системи України визначено основні форми координації в податковій сфері, звертається увага на ДПА України, Державну митну службу, інших адміністраторів окремих зборів та обов’язкових платежів. На жаль, розробники Концепції не вказали на те, що певні функції щодо контролю за надходженням коштів до Державного бюджету України має Рахункова палата, необхідно визначити її роль у цьому процесі.
У підрозділі 2.2. “Взаємовідносини органів фінансового контролю з органами державної влади та місцевого самоврядування” підкреслюється, що Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Президент України та органи місцевого самоврядування мають певні контрольні повноваження, які не зовсім чітко визначені у чинному законодавстві. Відзначається, що нормативно-правові акти, які регулюють правовий статус органів, що здійснюють фінансовий контроль, по-різному визначають їх взаємовідносини з органами державної влади та місцевого самоврядування. В одних лише згадується про взаємодію з іншими центральними органами виконавчої влади, але не визначаються межі такої взаємодії та форми і методи координації (Положення про Міністерство фінансів України), або вказується на координацію діяльності, наприклад з місцевими радами народних депутатів та органами виконавчої влади, але не описуються її форми (Закон України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок