Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ

ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗИМА Денис Леонідович
УДК 347.73 (043)
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ
ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ
12.00.07 – адміністративне право і процес;
фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті державної податкової служби України
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Савченко Леся Анатоліївна,
Київський міжнародний університет,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Білоус Віктор Тарасович,
Академія управління МВС України,
професор кафедри адміністративного права та організації адміністративної діяльності
кандидат юридичних наук, доцент
Латковська Тамара Анатоліївна,
Одеська національна юридична академія,
доцент кафедри фінансового і конституційного права
Захист відбудеться “15” квітня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.16 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 15, корпус № 3, кімн. 65
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 13, корпус № 4, кімн. 28.
Автореферат розісланий ”14” березня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Артеменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Держава не може належним чином реалізувати свою політику, не маючи у розпорядженні відповідних фінансових ресурсів, за рухом яких повинен здійснюватися контроль. Складовою частиною контролю будь-якої держави є фінансовий контроль, який забезпечує своєчасність і точність фінансового планування, наповнення дохідної частини бюджетів, розподіл, перерозподіл коштів та їх законне, ефективне, цільове використання. Контрольна діяльність в Україні малоефективна, бо не зменшується кількість правопорушень, що вчиняються у сфері публічних фінансів, ефективне попередження, оперативне виявлення яких можливе завдяки скоординованості дій органів, які наділені контрольними повноваженнями. Це вказує на необхідність координації фінансового контролю, що передбачає узгодження функцій усіх контролюючих суб’єктів та концентрацію їх зусиль на пріоритетних напрямах контролю, впровадження передового вітчизняного та зарубіжного досвіду, оперативний обмін інформацією між ними.
Координація відіграє важливу роль у забезпеченні ефективності, дієвості і результативності контрольних дій. Про це свідчить те, що три цілі діяльності Міжнародної організації вищих органів державного фінансового контролю – ІНТОСАІ, передбачені у її Стратегічному плані, безпосередньо стосуються координації фінансового контролю.
Фінансовий контроль у різні періоди досліджувався багатьма вченими як юристами, так і економістами: О.О. Анісімовим, М.Ф. Базасем, Е.О.Вознесенським, О.Ю. Грачовою, Н.Д. Погосяном, Л.А. Савченко, І.П. Устиновою, О.П. Пащенко, С.О. Шохіним та іншими. Економісти свої наукові праці присвячують в основному теоретичним питанням фінансового контролю, методиці й організації його здійснення. Представники юридичної науки розглядають фінансовий контроль як інститут фінансового права, приділяють увагу його правовому регулюванню, завданням та методам, виникненню і розвитку, правовому статусу окремих суб’єктів тощо. Особливо слід виділити дисертаційне дослідження В.Т.Білоуса, яке стосується координації управління правоохоронними органами.
Важливе значення для з’ясування теоретичних питань дослідження мають праці з фінансового права відомих науковців: Л.К. Воронової, М.В. Карасьової, М.П. Кучерявенка, П.С. Пацурківського, Н.І. Хімічевої та інших.
Разом з тим, аналіз наукової літератури, нормативних актів, що стосуються правового статусу органів, які наділені контрольними повноваженнями та організації і здійснення фінансового контролю, дає підстави зробити висновок про те, що питання координації фінансового контролю залишилися поза увагою вчених та не чітко визначені у чинному законодавстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ КООРДИНАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок