Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ ІДЕЇ: ПРОБЛЕМА ПЕРСОНІФІКАЦІЇ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ (за матеріалами творів Ф.М.Достоєвського)

СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ ІДЕЇ: ПРОБЛЕМА ПЕРСОНІФІКАЦІЇ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ (за матеріалами творів Ф.М.Достоєвського)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ ІДЕЇ: ПРОБЛЕМА ПЕРСОНІФІКАЦІЇ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ (за матеріалами творів Ф.М.Достоєвського)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,65 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
На правах рукопису
АЛЕКСЄЄВ ВАДИМ ЮРІЙОВИЧ
УДК 130.2
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ ІДЕЇ: ПРОБЛЕМА ПЕРСОНІФІКАЦІЇ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ
(за матеріалами творів Ф.М.Достоєвського)
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор Волинка Григорій Іванович, завідуючий кафедрою філософії Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор Москаленко Валентина Володимирівна, старший науковий співробітник Інституту психології НАН України.
кандидат філософських наук, доцент Гатальська Стелла Миколаївна доцент кафедри філософії філософського факультету Київського університету імені Тараса Шевченка.
Провідна установа - Центр гуманітарної освіти НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться “22” лютого 1999р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 01.01.37 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук у Київському унііверситеті імені Тараса Шевченка (252033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 328.)
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (252033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.58)
Автореферат розіслано “22” січня 1999р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради П.І.Скрипка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність теми дослідження
Актуальною проблемою соціальної філософії, соціології, прикладної історії і психології на сьогоднішній день є пошук відповідей на питання, що стоять перед посттоталітарним суспільством. Це - шлях до можливої корекції викривленого світогляду суспільства, що зазнало руйнівного впливу в період тоталітаризму. Іншими словами, це - проблема посттоталітарного суспільства.
Зруйновані моральні підвалини, неясне, розмите світосприйняття, і в результаті - економічна і політична системи, які себе не виправдали, - і ось що залишилося від тих стовпів, що є фундаментом будь-якого суспільства. "Як відновити природність суспільства, втрачену ним в результаті експерименту?" - ось найбільш актуальне питання для соціальних наук. Питання має чимало продовжень, наприклад - "Які шляхи відновлення соціальних умов і взаємовідносин, характерних для цього конкретного суспільства (при умові, що така реставрація взагалі можлива)?"
Іншими словами, в дисертації розглядаються наступні актуальні питання сучасного суспільства:
Ш
проблема стабільності і нестабільності соціуму;
Ш можливі причини розвалу соціальної системи;
Ш досягнення творів Ф.М. Достоєвського, що пророчо передбачили наслідки трагедії, яка розгорнулася на одній шостій земної суші;
Ш актуальність конкретних моментів в творах Ф.М. Достоєвського, їхнє відношення до визначення соціалістичної ідеї.
Ступінь розробленості тематики дисертації
Література, яка звичайно залучається при дослідженні питань, які розглядаються в дисертації, поділяється на апологетичну і антидогматичну. основний загальний недолік апологетичного та антидогматичного підходів полягає в тому, що вони розглядають дані проблеми дещо абстрактно, тобто у відповідності з наперед визначеними прийнятими ними схемами, власними ідеологічними настановами.
Намагаючись хоча б якось частково заповнити цю програму, дисертант звертається до творчості психолога і філософа Ф.М. Достоєвського, до двох його найбільш значних творів: "Брати Карамазови" і "Біси".
Сутність цих творів приблизно в наступному: в "Братах Карамазових" показано вплив тієї самої ідеї всесилля людини поза Богом на внутрішній світ індивідуума; в "Бісах" та ж ідея вже охоплює нехай невелике, але провінційне суспільство (яке явно є пародією на все суспільство того часу в цілому).
Оригінальне релігійне мислення письменника, його геніальна інтуїція висвітлюють все ту ж проблему, та явно з іншого боку, ніж це роблять представники раціоналістичного світосприйняття.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ ІДЕЇ: ПРОБЛЕМА ПЕРСОНІФІКАЦІЇ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ (за матеріалами творів Ф.М.Достоєвського)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок