Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО КАРТОГРАФУВАННЯ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ ДЛЯ ПОТРЕБ ТУРИЗМУ (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

НАУКОВІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО КАРТОГРАФУВАННЯ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ ДЛЯ ПОТРЕБ ТУРИЗМУ (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО КАРТОГРАФУВАННЯ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ ДЛЯ ПОТРЕБ ТУРИЗМУ (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут географії
ПРАСУЛ Юлія Іванівна
УДК 528.94:796.5
НАУКОВІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО КАРТОГРАФУВАННЯ
РЕГІОНІВ УКРАЇНИ ДЛЯ ПОТРЕБ ТУРИЗМУ
(НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Спеціальність 11.00.12 – географічна картографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної географії та картографії Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.
Науковий керівник доктор географічних наук, професор
Левицький Іван Юрійович,
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна,
завідувач кафедри фізичної географії та картографії.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук
Пархоменко Галина Орестівна,
Закрите акціонерне товариство “Інститут передових технологій”,
науковий консультант;
кандидат географічних наук
Бейдик Олександр Олексійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри країнознавства і туризму.
Провідна установа Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці.
Захист відбудеться “ 9 ” липня 2004 р. о 14:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .163.01 при Інституті географії НАН України за адресою: 01034, Київ-34, вул. Володимирська, 44.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, Київ-34, вул. Володимирська, 44).
Автореферат розіслано “ 4 ” червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Г.П.Підгрушний


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Держава проголосила туризм однією з пріоритетних галузей національної економіки, бізнесу, культурного й духовного життя країни. Одним з напрямків розвитку туристичної галузі є активізація просування регіонального туристичного продукту на внутрішньому і на міжнародному ринках туристичних послуг, підвищення якості та ефективності інформаційно-комунікаційної інфраструктури. При цьому значну роль відіграють картографічні твори для потреб туризму, як просторові, образно-знакові моделі туристично-рекреаційних ресурсів території.
Картографічний метод доцільно застосовувати при виконанні Указу Президента України від 10 серпня 1999 р. № "Про основні напрямки розвитку туризму в Україні до 2010 р.", постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2002 р. № "Про затвердження Державної програми розвитку туризму на 2002-2010 роки", а також Програми розвитку туризму у Харківській області на 2002-2010 роки, яка перебачає створення єдиної інформаційної системи з банком даних про туристичні ресурси регіону, ведення державного кадастру рекреаційних ресурсів та об’єктів туристичної інфраструктури; визначення туристично-рекреаційних зон регіону, нових туристичних маршрутів, міжнародних транспортних коридорів; удосконалення системи туристичної освіти в регіоні, запровадження нових форм післядипломної освіти та підвищення кваліфікації працівників туристичної галузі; а разом з тим сприяння комплексному розвитку регіону за умови збереження екологічної рівноваги та культурної спадщини; забезпечення сталого розвитку туристичної галузі в регіоні; підвищення іміджу Харківської області як одного із перспективних центрів туризму, зростання рівня розвитку в’їзного та внутрішнього туризму, екскурсійної справи; сприяння розвитку сільського туризму; поліпшення інформаційного та рекламного забезпечення регіональної туристично-рекреаційної діяльності.
Найбільша результативність картографічного забезпечення туризму може бути досягнута шляхом системного регіонального туристичного картографування за умови розробки його наукових основ. Стан практичної реалізації проблеми, відсутність цілісних науково-методичних засад даного напрямку тематичного картографування, обмежений досвід використання сучасних розробок та технологій в даній галузі обумовили вибір теми дослідження.
Методологічною основою роботи є наукові розробки загальнотеоретичних і прикладних питань географічної та картографічної науки О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО КАРТОГРАФУВАННЯ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ ДЛЯ ПОТРЕБ ТУРИЗМУ (НА ПРИКЛАДІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок