Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПІРАЛЬНІ СВЕРДЛА З ПЕРЕРИВЧАСТИМИ РІЗАЛЬНИМИ КРОМКАМИ

СПІРАЛЬНІ СВЕРДЛА З ПЕРЕРИВЧАСТИМИ РІЗАЛЬНИМИ КРОМКАМИ

Назва:
СПІРАЛЬНІ СВЕРДЛА З ПЕРЕРИВЧАСТИМИ РІЗАЛЬНИМИ КРОМКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“Київський політехнічний інститут”
УДК 621.951.45
Бесарабець Юрій Йосипович
СПІРАЛЬНІ СВЕРДЛА З ПЕРЕРИВЧАСТИМИ
РІЗАЛЬНИМИ КРОМКАМИ
Спеціальність 05.03.01–
Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інструментального виробництва Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Равська Наталія Сергіївна
Національний технічний Університет України “КПІ”, завідувач кафедри інструментального виробництва
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Матюха Петро Григорович,
Донецький Національний технічний університет, завідувач кафедри металорізальних верстатів та інструментів (м. Донецьк).
кандидат технічних наук, доцент
Виговський Георгій Миколайович,
Житомирський державний технологічний університет
(м. Житомир), проректор з науково-педагогічної роботи
Захист відбудеться “22”жовтня 2007 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.11 при Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: Київ, проспект Перемоги, 37, ауд.214 головного корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: м.Київ, пр. Премоги, 37.
Автореферат розісланий “21” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор Майборода В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку промислового виробництва характеризується високим рівнем автоматизації. В свою чергу автоматизоване виробництво викликає більш високі вимоги до працездатності і надійності інструмента, зокрема спіральних свердел, а також до збільшення концентрації операцій, тобто суміщенню попереднього й остаточного оброблення. Найбільш трудомістким і тому актуальним у цьому плані є оброблення отворів свердлами.
Незважаючи на те, що спіральні свердла були винайдені більше 100 років тому, процес свердління характеризується відносно низькою продуктивністю, що пояснюється як складністю самого процесу свердління, так і недосконалістю конструктивних і геометричних параметрів спірального свердла.
Ряд досліджень підтверджують вплив різних точок різальних кромок свердла на загальну працездатність.
Особливістю зносу спіральних свердел є нерівномірний знос по довжині різальної кромки. Головним чином спіральні свердла зношуються на периферії головної різальної кромки і в центральній зоні. При цьому доведений взаємний вплив цих зон на знос свердла в цілому.
Для того щоб знизити вплив різальних кромок центральної зони свердла на знос різальних кромок на периферії, були запропоновані різні способи удосконалювання конструкції свердел.
Проте, питання розподілу припуску вздовж різальних кромок свердла ніким не розглядались.
Дослідженнями Рудніка С.С., Жиліса В.І. та іншими доведено, що комбіновані ступінчасті свердла мають більшу стійкість, точність та меншу шорсткість поверхні. Недоліком таких свердел є те, що їх можна використовувати тільки для скрізних або ступінчатих отворів, а також певні технологічні труднощі в загостренні і перезагостренні.
Тому створення свердел, які дозволяють забезпечити більш раціональний перерозподіл припуску вздовж різальних кромок свердел, підвищуючи стійкість та забезпечуючи більш високу точність і зниження шорсткості оброблених отворів є актуальною науковою проблемою, що має велике практичне значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до тематичного плану науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України і є частиною досліджень по держбюджетних темах № 2364 "Розробка теоретичних основ формоутворення поверхонь різальної частини інструментів" (№ держрегистрації 0100U000679) та “Узагальнена теорія визначення геометричних параметрів різального інструменту”, код КПКВ 2201020.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: СПІРАЛЬНІ СВЕРДЛА З ПЕРЕРИВЧАСТИМИ РІЗАЛЬНИМИ КРОМКАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок