Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМ І МЕТОДІВ ЕКОНОМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

ФОРМ І МЕТОДІВ ЕКОНОМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

Назва:
ФОРМ І МЕТОДІВ ЕКОНОМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
УДК 658.5+621.315
Андрющенко Володимир Олексійович

УДОСКОНАЛЕННЯ
ФОРМ І МЕТОДІВ ЕКОНОМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРОМИСЛОВИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Спеціальність 08.06.01 - Економіка підприємства
і організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк) у відділі прикладних проблем промисловості.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Амоша Олександр Іванович, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Федорищева Аліна Микитівна, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України (м. Київ), головний науковий співробітник відділу регіональних проблем відтворення;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Кацура Сергій Миколайович, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідуючий відділом економічних проблем науково-технічного прогресу в промисловості
Провідна установа - Донецький національний технічний університет Мініс-терства освіти і науки України (м. Донецьк), кафедра менеджменту і господарського права
Захист відбудеться “20” березня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Універ-ситетська, 77.
Автореферат розісланий 15 лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Зміни економічних відносин у суспільстві потребували трансформації як змісту, так і форм управління промисловими підприємствами, їхніх взаємин з державою, регіонами й іншими суб’єктами господарювання, тобто на мікро- і макрорівнях. Однак і досі ще не повною мірою погоджено дії підприємств і держави, ще не є основною метою загальна зацікавленість суб’єктів господарювання і керівників міністерств і відомств у випуску необхідної покупцю продукції високої якості при мінімальних витратах, не віддається перевага і пріоритет вітчизняним виробникам і товарам.
Багато діючих підприємств ще не випускають конкурентоспроможну продукцію, неефективно використовують фінансові і трудові ресурси, а також діючі виробничі потужності. Фактично не здійснено формування нових виробничих і управлінських структур суб’єктів господарювання, що дозволяло б підприємствам успішно конкурувати з зарубіжними підприємствами спорідненого профілю спочатку на внутрішньому, а потім і на зовнішніх ринках.
Успішне функціонування підприємств неможливо забезпечити без чіткої організації управління і використання чинників виробництва. При цьому в умовах ринкових відносин, що розвиваються, організатор виробничого процесу повинен забезпечити виживаність підприємств у конкурентному середовищі. Для цього недостатньо забезпечити поєднання таких потрібних чинників виробництва, як капітал (у матеріальній, нематеріальній і грошовій формі), природні ресурси, праця. Потрібен постійний пошук нових технологій, сфер включення капіталу і ринку збуту продукції.
В умовах широкомасштабних процесів зміни форм власності інтереси виживання підприємств породжують тип управління, який є проміжним, – вже не адміністративно-командний, але ще й не ринковий. Це – перехідне управління, яке має дві сторони. Одна сторона – це змінювання в самому управлінні (демократизація, децентралізація, перехід від вертикальних до горизонтальних зв’язків), друга – це управління самим переходом від однієї економічної системи до іншої.
Напрями реформування економіки України знайшли своє відображення і вирішення в роботах багатьох вітчизняних і зарубіжних дослідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ФОРМ І МЕТОДІВ ЕКОНОМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок