Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ В УМОВАХ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ

ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ В УМОВАХ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ В УМОВАХ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
АКСЬОНОВА Олена Петрівна
УДК: 372. 879. 6
ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
В УМОВАХ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, доцент
Денисенко Нінель Федорівна,
Запорізький обласний інститут післядипломної
педагогічної освіти, завідувач кафедри
реабілітаційної педагогіки і здорового способу
життя, м. Запоріжжя.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Сущенко Людмила Петрівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.Драгоманова, завідувач кафедри фізичної реабілітації, м. Київ;
кандидат наук з фізичного виховання та спорту
Омельяненко Інна Олександрівна,
Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка, доцент кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання, м. Тернопіль.
Провідна установа - Прикарпатський національний університет
ім.В.Стефаника, Міністерство освіти і науки України, кафедра теорії і методики фізичної культури, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 27 травня 2005 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д58.053.01 в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано 27 квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний рівень розвитку суспільства активізує наукові дослідження, які спрямовані на вирішення проблем формування і зміцнення здоров’я підростаючого покоління. Реальний стан здоров’я декількох поколінь свідчить про те, що вирішення державного завдання щодо його формування залишається на декларативному рівні. За даними статистичних звітів навчальних закладів Запорізької області, кількість учнів молодшого шкільного віку, які належать до спеціальної медичної групи, становить 30 - 35 %, середнього шкільного віку аналогічної групи – 60 - 68 %.
Багатьма українськими і російськими вченими, педагогами, фізіологами, медиками (М.Амосовим, Г. Апанасенком, І. Аршавським, Е. Булич, Н.Денисенко, А. Маркоросян, І. Муравовим та іншими) було визначено унікальний вплив фізичної культури на здоров’я дитини. Однак, очевидним є те, що більшість учнів не вірять у значущість засобів фізичного виховання. Фізкультурна активність не стала для них основним компонентом способу життя. За науковими даними, причиною низького рівня здоров’я школярів вважається зниження особистої зацікавленості фізичним самовдосконаленням (А. Сватьєв, Л. Сущенко та інші).
Спираючись на теоретичні висновки ряду досліджень (Л. Волкова, Е.Вільчковського, Н.Денисенко, О. Дубогай, Т. Круцевич, Б. Шияна та інших) і на результати аналізу фізичного виховання учнів у шкільній практиці, встановлено розбіжність між реальним станом особистої фізичної культури школярів і об’єктивними вимогами суспільства, між потребою школяра у високому рівні фізичної культури та стилем педагогічної діяльності вчителів фізичної культури, який зорієнтований на виконання фіксованих нормативів. Формування фізичної культури школяра не є метою діяльності вчителів фізичної культури. Виходячи з даних суперечностей, цілі і зміст педагогічного процесу вимагають створення такої моделі фізичного виховання, яка б сприяла формуванню фізичної культури учнів, забезпечуючи їхню орієнтацію на творче зростання і фізичне самовдосконалення. У цьому контексті в умовах класно-урочної системи найбільш раціональним, на нашу думку, вважається диференційоване навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ В УМОВАХ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок