Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організація і розвиток сучасної судової системи України

Організація і розвиток сучасної судової системи України

Назва:
Організація і розвиток сучасної судової системи України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Академія адвокатури україни
Куйбіда Роман Олексійович
УДК 347.97/.99 (477)
Організація і розвиток
сучасної судової системи України
Спеціальність: 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі правосуддя юридичного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, доцент
Кіреєва Наталія Олександрівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри правосуддя,
заступник декана юридичного факультету
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Косюта Михайло Васильович,
прокурор Чернівецької області,
Заслужений юрист України
кандидат юридичних наук, доцент
Штогун Сергій Григорович,
Національний університет “Острозька академія”,
доцент кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін,
голова Острозького районного суду Рівненської області
Провідна установа:
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України (м. Харків)
Захист відбудеться 6 лютого 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.122.01 в Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27.
Автореферат розісланий “2” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент Кучинська Оксана Петрівна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається необхідністю комплексного вдосконалення судової системи в Україні з метою утвердження справедливого суду та недостатністю концептуальних наукових розробок, що могли б стати основою для такого вдосконалення.
Концепція судово-правової реформи, затверджена Постановою Верховної Ради України від 28 квітня 1992 року, після прийняття у 1996 році Конституції України переважно втратила значення програмного документа для судової реформи, оскільки чимало її положень перестало узгоджуватися із вимогами Основного Закону. Крім того, в ході судової реформи виникло чимало нових проблем, які потребують концептуального вирішення. До таких проблем можна віднести: неповне врахування конституційних принципів в організації системи судів загальної юрисдикції, перевантаженість судів, залежність суддів від голів судів та виконавчої влади, невисокий рівень кваліфікації і безвідповідальність багатьох суддів, недостатнє фінансування судової влади тощо. У зв’язку з процесом євроінтеграції актуальним є питання щодо виконання Україною міжнародних зобов’язань стосовно досягнення ефективності і стабільності інституцій, які забезпечують верховенство права. Провідне місце серед цих інституцій займає судова гілка влади.
Відсутність концептуального бачення реформування призвела до непослідовності і невиправданої повільності у його проведенні. Стратегічну роль може відіграти Концепція вдосконалення судівництва для утвердження справедливого суду в Україні відповідно до європейських стандартів, яку було затверджено Указом Президента України від 10 травня 2006 року. Але досягнення якісних результатів судової реформи неможливе без цілеспрямованої та узгодженої роботи науковців над усіма аспектами судової реформи з метою вироблення цілісної доктрини судової реформи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснене на виконання теми Центру дослідження прав людини юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Формування механізму реалізації та захисту прав і свобод громадян України” №01 БФ 042-01 за третім науковим підрозділом “Спеціально-правові способи захисту прав і свобод громадян України”.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є з‘ясування проблем в організації сучасної судової системи України, пошук оптимальних шляхів вирішення, визначення тенденцій розвитку судової системи, розробка теоретичних положень, наукових пропозицій та рекомендацій, спрямованих на вдосконалення судової системи України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Організація і розвиток сучасної судової системи України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок