Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТОЧНОСТІ РУХІВ У ГЛУХИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

РОЗВИТОК ТОЧНОСТІ РУХІВ У ГЛУХИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
РОЗВИТОК ТОЧНОСТІ РУХІВ У ГЛУХИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,85 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ДЕФЕКТОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
УДК: 373.6 + 378.14 + 616.28 – 008.1
ФОРОСТЯН ОЛЬГА ІВАНІВНА
РОЗВИТОК ТОЧНОСТІ РУХІВ У ГЛУХИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса)
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК – доктор педагогічних, доктор біологічних наук, професор Сермєєв Борис Васильович, Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса), кафедра дефектології і фізичної реабілітації
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ – доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора Інституту дефектології АПН України Засенко В’ячеслав Васильович;–
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Зубалій Микола Дмитрович, Інститут проблем виховання АПН України, завідувач лабораторії фізичного виховання.
ПРОВІДНА УСТАНОВА – Слов’янський державний педагогічний інститут, кафедра теоретичних і методичних засад фізичного виховання і реабілітації. Міністерство освіти і науки України, м. Слов'янськ.
Захист відбудеться “25”грудня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті дефектології АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9 )
З дисертацією можна ознайомитися в Інституті дефектології АПН України у наукові частині за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
Автореферат розісланий “25” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Законом України “Про охорону дитинства “ (2001) передбачається забезпечення належних умов для охорони здоров’я, навчання, виховання, фізичного, психічного, соціального, духовного та інтелектуального розвитку дітей, їх соціально-психологічної адаптації та активної життєдіяльності, зростання в сімейному оточенні в атмосфері миру, гідності, взаємоповаги, свободи та рівності. У виконанні цього Закону тісно переплітаються інтереси батьків, педагогів, психологів, лікарів, працівників соціальної сфери, суспільства в цілому, їх відповідальність за майбутнє дітей, які потребують соціального захисту.
Ще більше зростає відповідальність суспільства, коли йдеться про ставлення до дітей з порушеннями психофізичного розвитку. Як відомо, кількість таких дітей в Україні становить близько 4,5 % від всіх дітей шкільної популяції і щорічно збільшується на 5-6 тисяч. Для їх навчання і виховання в нашій державі створено розгалужену диференційовану мережу спеціальних закладів, в яких надається комплексна допомога, здійснюється підтримка дітей та їхніх сімей, забезпечуються умови для інтеграції в масові освітні заклади та в соціальне середовище.
Певною мірою цьому сприяють спеціальні дослідження, проведені в Україні в останні роки, завдяки яким долаються стереотипи у розумінні проблем навчання і виховання дітей з особливостями психофізичного розвитку, здійснюється відхід від концентрації уваги на ураженні їхньої пізнавальної діяльності. Провідною ідеєю цих досліджень є орієнтація на ефективне використання збережених аналізаторів та функцій, здатних взяти на себе компенсаторно-корекційне навантаження, на цілеспрямований розвиток психічних процесів, що обумовлюють рівень опанування знаннями, уміннями, навичками та відповідну освіченість дитини, її інтеграцію в суспільство.(В.І.Бондар, В.В.Засенко, В.М.Синьов, Є.Ф.Соботович, В.В.Тарасун, Л.І. Фомічова, М.К.Шермет та ін.).
Нові підходи до розуміння характеру порушень психофізичного розвитку, їхньої структури, глибини та потенційних можливостей розвитку дітей з психофізичними вадами потребують суттєвого оновлення змісту спеціальної освіти, форм і методів його реалізації, запровадження нових педагогічних підходів та інноваційних технологій, а також нових комплексних програм розвитку особистості цих дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ТОЧНОСТІ РУХІВ У ГЛУХИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок