Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Одержання кристалів сапфіру та їх оптичні і люмінесцентні властивості

Одержання кристалів сапфіру та їх оптичні і люмінесцентні властивості

Назва:
Одержання кристалів сапфіру та їх оптичні і люмінесцентні властивості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки україни
Ужгородський національний університет
Лук’янчук Олександр Ростиславович
УДК 535.34; 535.376
Одержання кристалів сапфіру та їх оптичні
і люмінесцентні властивості
01.04.10 – фізика напівпровідників та діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізики напівпровідників, в НДІ фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України та в науково-виробничій фірмі “Технокристал” (м. Ужгород)
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор, лауреат Державної премії України в області науки і техніки
Блецкан Дмитро Іванович,
Ужгородський національний університет МОН України,
професор кафедри фізики напівпровідників
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Небола Іван Іванович,
Ужгородський національний університет МОН України, завідувач кафедри прикладної фізики
доктор фізико-математичних наук, професор
Матковський Андрій Орестович,
Національний університет “Львівська політехніка” МОН України, завідувач кафедри напівпровідникової електроніки
Провідна установа: Інститут фізики напівпровідників НАН України, м. Київ
Захист відбудеться: “31” жовтня 2003 р. о 1400 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.01
при Ужгородському національному університеті
за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд. 181
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 6).
Автореферат розісланий “29” жовтня 2003 р.
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат. наук, професор Шафраньош І.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сапфір (-Al2O3), завдяки своїм унікальним властивостям, таким як: висока прозорість у видимій і ультрафіолетовій областях спектра, стійкість до радіації та різних агресивних середовищ (кислот, лугів тощо), висока температура плавлення (Тпл = 2323 К), можливість змінювати фізичні властивості шляхом легування, широко використовується в опто- і мікроелектроніці, квантовій електроніці, оптичному й радіаційному приладобудуванні, медицині, годинниковій та ювелірній промисловості. Монокристали сапфіру з домішковими і власними дефектами широко застосовуються в біжутерії. В якості активних середовищ твердотільних лазерів використовуються, насамперед, кристали -Al2O3, леговані іонами Cr3+ (рубін) та іонами Ті3+ (тікор). Окрім того, на базі кристалів -Al2O3:Ті розроблено серію лазерів з перебудовою частоти у видимій та ближній ІЧ-області спектру. Тому інформація про структуру центрів забарвлення (ЦЗ), механізми їх оптичного й радіаційного перетворення є важливою для створення ефективних лазерних середовищ з максимальною концентрацією робочих центрів і мінімальними оптичними втратами.
Важливими областями застосування сапфірів є мікро- та оптоелектроніка, де сапфірові поліровані пластини використовуються в якості діелектричних підкладок у технології виготовлення інтегральних схем (так звані КНС (кремній на сапфірі) – структури) і кольорових та білих світлодіодів на базі нітриду галію. Це обумовлює, зокрема, підвищений попит на сапфірові підкладки орієнтації (0001). З іншого боку, світовий ринок на цей вид продукції заповнений поки що на 20-25від загальної потреби. Якщо сьогодні оптоелектронна промисловість потребує підкладки діаметром 2 дюйми, то вже в найближчі роки потрібні будуть підкладки діаметром 3 і 4 дюйми. Нові технології різко підвищують вимоги до якості кристалів сапфіру та сапфірових підкладок. Зокрема, чистота вихідних матеріалів має бути кращою, ніж 99,995 %.
Слід при цьому зазначити, що проблема промислового вирощування досконалих кристалів сапфіру базується на тому, що реальні властивості монокристалів визначаються не тільки фізико-хімічними властивостями речовини, але й умовами вирощування, за допомогою яких можна керувати реальною структурою кристалів, стехіометричним складом, розподілом домішок і різних дефектів в об’ємі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Одержання кристалів сапфіру та їх оптичні і люмінесцентні властивості

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок