Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТЕРАПІЇ ЗАТЯЖНОЇ ДІАРЕЇ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТЕРАПІЇ ЗАТЯЖНОЇ ДІАРЕЇ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

Назва:
КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТЕРАПІЇ ЗАТЯЖНОЇ ДІАРЕЇ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КОВАЛЬЧУК АЛЛА АНДРІЇВНА
 
УДК: 616.34-008.314.4-092-08-053.36
КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТЕРАПІЇ ЗАТЯЖНОЇ ДІАРЕЇ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
14.01.10 – педіатрія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії , акушерства та гінекології АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Отт Валентина Дмитрівна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м.Київ), завідувач відділенням харчування здорової і хворої дитини раннього віку
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Андрущук Аліса Опанасівна, Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України, професор кафедри педіатрії № 1;
доктор медичних наук, професор
Мощич Петро Степанович, Київський медичний інститут Української асоціації народної медицини МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, м.Київ, кафедра педіатрії № 2.
Захист дисертації відбудеться “ 26 ” лютого 2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського,8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 17 ” січня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Л.В. Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Затяжна діарея – найбільш часта причина затримки розвитку і дистрофії в ранньому дитячому віці (бюлетень ВООЗ, 1999). Досягнуті значні успіхи в лікуванні гострих кишкових інфекцій (В.К.Таточенко, 1992; Л.Н.Мазанкова, 1997;С.О. Крамарев,1999), однак на цьому фоні в останній час відмічається збільшення хронічних форм, що висуває проблему затяжних діарей в число найважливіших в дитячій гастроентерології.
Більшість авторів вважає, що загальною ланкою в складному патогенезі захворювань кишковика є мікробний фактор і дисбаланс кишкової мікрофлори, який у одних хворих може бути пусковим етіопатогенетичним механізмом, в інших – наслідком захворювання. (Мухіна Ю.Г. і співавт.,1997; Х.Хайманс, 1998; Tablan O.C., Anderson L.J., 1994)
Парфенов А.І.і співавт. (1993 ) важливе значення надають перенесеним раніше гострим кишковим бактеріальним інфекціям, 30яких переходять в хронічні форми. Палатна Л.О. і співавт. (1997 ) вказують на зростаючу роль вірусів, особливо ротавірусну інфекцію, яка приводить в 65,4випадків до вторинної лактазної недостатності і затяжної діареї.
В формуванні затяжного запального процесу в кишках досить часто першопричинну роль грає мікробна контамінація і патологічна мікробна колонізація в періоді новонародженості (Куваєва І.Б., Ладодо К.С.,1991; Чернишова Л.І., 1994), а при всезростаючій ролі умовнопатогенних бактерій в розвиток патологічного процесу можуть залучатися не тільки шлунково-кишковий тракт (Лувсандагва Є., 1990; Муквич О.М., 1993; Чефранова Н.І., 1997; Albert M.J. et al., 1992; Vollaard E.J. et al., 1994), а і вся система антиінфекційної резистентності організму (САІР), в яку, входить мікроекологія ШКТ, шкіряних покровів, дихальних і сечостатевих шляхів (К.І.Савицька і співавт., 1996).
В науковій літературі залишається дискусійним питання про роль порушень мікробіоценозу кишковика і зокрема умовнопатогенної мікрофлори, як етіологічного фактору в розвитку синдрому діареї і чинників її затяжного перебігу у дітей грудного і раннього віку (Маянський А.Н., Riegeer D. et al.). Недостатньо вивчені особливості її клінічного перебігу, частоти і характеру ускладнень, залучення в патологічний процес інших відділів ШКТ, гепатобіліарної системи і підшлункової залози.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТЕРАПІЇ ЗАТЯЖНОЇ ДІАРЕЇ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок