Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез ТА ЕлектронодонорнІ властивості N-, О-ВМІСНОГО активнОГО ВугІЛлЯ

Синтез ТА ЕлектронодонорнІ властивості N-, О-ВМІСНОГО активнОГО ВугІЛлЯ

Назва:
Синтез ТА ЕлектронодонорнІ властивості N-, О-ВМІСНОГО активнОГО ВугІЛлЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ИНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ
Духно Ірина Миколаївна
УДК 661.183+542.87+544.473
Синтез ТА ЕлектронодонорнІ властивості
N-, О-ВМІСНОГО активнОГО ВугІЛлЯ
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
 
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті сорбції та проблем ендоекології НАН України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Тарасенко Юрій Олександрович,
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Тьортих Валентин Анатолійович,
Інституті хімії поверхні НАН України,
головний науковий співробітник
доктор хімічних наук
Каздобін Костянтин Олександрович,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України,
завідувач відділу
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (хімічний факультет)
Захист відбудеться 11 листопада 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .210.01 в Інституті хімії поверхні НАН України (03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17)
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту хімії поверхні НАН України (03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17)
Автореферат розіслано 8 жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Г.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що азот і кисень можуть міститися на поверхні активного вугілля у складі периферійних функціональних груп та вбудовуватися в структуру графітоподібних кристалітів в формі гетероатомів. Хімічний стан атомів азоту і кисню залежить від природи вихідного матеріалу та умов одержання активного вугілля. Позитивний вплив гетероатомів азоту і кисню на електронодонорну здатність активного вугілля визначає його високу відновну і каталітичну активність, іонообмінні, адсорбційні та електрохімічні показники. Це зумовлює застосування вугілля такого типу як сорбентів і каталізаторів, електродних мас літієвих батарей і суперконденсаторів, електродів паливних елементів і хімічних джерел струму. У зв'язку із цим, дослідження, що спрямовані на встановлення взаємозв’язку між електронодонорною здатністю, фізико-хімічними властивостями, умовами синтезу та вмістом азоту і кисню в структурі і на поверхні активного вугілля є актуальним науковим і практичним завданням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з планами науково-дослідних робіт Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України за темами: 6Е ”Хімія поверхні, сорбційно-каталітичні та електрохімічні властивості гранульованих та волокнистих вуглецевих сорбентів”, 13НТ ”Синтез та адсорбційно-каталітичні властивості активованого вугілля на основі вторинної сировини та горючих копалин України”, 15НТ ”Селективність сорбційної та каталітичної дії новітніх дисперсних вуглецевих та неорганічних матеріалів”, а також у рамках міжнародних наукових програм: CRDF Project ”Biocompatible carbon-based oxygen sensors”, NATO Science Programme ”Removal of H2S and CH3SH on nitrogen containing activated carbons”.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягала у визначенні залежності електронодонорних властивостей активного вугілля від вмісту і хімічного стану атомів азоту і кисню.
Для досягнення мети було поставлено такі завдання:
§ синтезувати препаративні партії активного вугілля з різним вмістом та хімічним станом атомів азоту і кисню в структурі та на поверхні вугілля;
§ дослідити поведінку синтезованого активного вугілля в процесах, що проходять з переносом електронів і охарактеризувати його електронодонорну здатність;
§ вивчити структурно-сорбційні характеристики, потенціали поверхні, іонообмінну ємність, відновну здатність та сорбційно-каталітичну активність синтезованого активного вугілля і встановити залежність цих параметрів від хімічного стану та вмісту азоту і кисню;
§ провести порівняння одержаних експериментальних даних з результатами квантовохімічних розрахунків енергетичних параметрів вуглецевих кластерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Синтез ТА ЕлектронодонорнІ властивості N-, О-ВМІСНОГО активнОГО ВугІЛлЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок