Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. ОЦІНКА, УПРАВЛІННЯ, ПРОГНОЗ НА ОСНОВІ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. ОЦІНКА, УПРАВЛІННЯ, ПРОГНОЗ НА ОСНОВІ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Назва:
ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. ОЦІНКА, УПРАВЛІННЯ, ПРОГНОЗ НА ОСНОВІ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
СОЛОХА МАКСИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 910+725.94
ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. ОЦІНКА, УПРАВЛІННЯ, ПРОГНОЗ НА ОСНОВІ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
 
11.00.11. – конструктивна географія і раціональне використання
природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата географічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі геоекології та конструктивної географії Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.
Науковий керівник: | доктор географічних наук, професор
Некос Володимир Юхимович,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, завідуючий кафедрою геоекології та конструктивної географії
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор
Рудько Георгій Ілліч, головний науковий співробітник інституту геологічних наук НАН України, м. Київ
кандидат географічних наук, доцент
Личак Олександр Іванович, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, доцент кафедри геоекології, м. Сімферополь
Провідна установа:
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем (УкрНДІЕП), Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, м. Харків, вул. Бакуліна, 4.
Захист відбудеться “15” грудня 2006 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.04 у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. II-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи,4, ЦНБ)
Автореферат розісланий “14” листопада 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент |
Жемеров О.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Необхідність вивчення природно-ресурсного потенціалу (ПРП) на базі геоінформаційних технологій (гіс) назріла давно (Руденко В.П., 1999). Потреба в отриманні сучасного стану ПРП та характеристик окремих регіонів, областей та, навіть, адміністративних районів, оцінювання реального стану ПРП, врахування поточних чи перспективних економічних, господарських, екологічних чи інших чинників створює базис потреб для розвитку та становленню нових тенденцій у промисловості, господарстві, будівництві, транспорті, в тому числі і на базі надбань геоекології та конструктивної географії.
Поглиблення масштабів природокористування це наслідок поступових ускладнень процесів взаємодії природи та суспільства, що приводить, в свою чергу до збільшення інформаційних потоків, які їх характеризують. Ця ситуація передбачає більш широке використання комп’ютерів та створення на їх базі банків даних конструктивного дослідження ПРП. Такі банки дають змогу накопичувати в себе навіть на рівні одного колективного господарства, міста чи лісництва сотні тисяч кількісних та якісних параметрів природно-ресурсного потенціалу.
Відносна „молодість” (Руденко В.П.,1993) цього напрямку не дає змогу в повної мірі втілити його в життя. Державна статистична служба, на думку згаданого автора, також не в змозі в повній мірі оцінити сучасний стан й можливості розвитку природних ресурсів, а, вірне рішення існує в переході до автоматизованих банків даних ПРП, які створені на базі гіс.
Виходячи з викладеного вище, актуальним є визначення реального стану ПРП Харківської області за допомогою інструментарію гіс. Вирішенню цієї наукової задачі і присвячена дисертаційна робота.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота спрямована на вирішення завдань, які окреслені у „Концепції загальнодержавної програми збереження біорізноманіття на 2005 - 2025 роки” схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України №675-р від 22 вересня 2004 року, національної концепції „Державна програма проведення моніторингу навколишнього природного середовища” схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України №992-р від 31 грудня 2004 року, у „Деякі питання Міністерства охорони навколишнього природного середовища” схваленої постановою Кабінету Міністрів України №192 від 20 лютого 2004 року, закон України про внесення змін до Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” №186/98-ВР від 5.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. ОЦІНКА, УПРАВЛІННЯ, ПРОГНОЗ НА ОСНОВІ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок