Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТЕНЗІЯ У ХВОРИХ НА ДОБРОЯКІСНУ ГІПЕРПЛАЗІЮ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ (ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ)

АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТЕНЗІЯ У ХВОРИХ НА ДОБРОЯКІСНУ ГІПЕРПЛАЗІЮ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ (ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ)

Назва:
АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТЕНЗІЯ У ХВОРИХ НА ДОБРОЯКІСНУ ГІПЕРПЛАЗІЮ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ (ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,82 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЇ
 
УХАЛЬ ГАЛИНА МИХАЙЛІВНА
 
УДК 616.65-006.55]-085.217.22.63
АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТЕНЗІЯ У ХВОРИХ НА ДОБРОЯКІСНУ ГІПЕРПЛАЗІЮ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ
(ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ)
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Юрлов
Владислав Михайлович, Одеський державний
медичний університет, завідувач кафедри
госпітальної терапії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Курята Олександр Вікторович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної терапії № 1 та профпатології
доктор медичних наук, професор Жебель Вадим Миколайович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри терапії медичного факультету № 2
Провідна установа: Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска
АМН України, м.Київ, відділення гіпертонічної хвороби
Захист дисертації відбудеться “17” березня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.02 Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України та Інституту гастроентерології АМН України (пр. Правди, 96, м. Дніпропетровськ, 49074)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (вул. Дзержинського, 9, м. Дніпропетровськ, 49044)
Автореферат розісланий “14” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук М.Б.Щербиніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Артеріальна гіпертензія (АГ) у чоловіків середнього та похилого віку дуже поширена і є одним з провідних факторів, що сприяють виникненню і розвитку таких важких захворювань, як ішемічна хвороба серця, гострі коронарні синдроми, гострі порушення мозкового кровообігу (Б.І. Шулутко, 1998, K. Abraham, D.T. Lowenthal, 2000).
На цей час все більше уваги приділяється проблемам впливу різних патологічних станів на перебіг артеріальної гіпертензії (Є.П. Свіщенко, В.М.Коваленко, 2001). В літературі є дані про те, що деякі ключові симптоми доброякісної гіперплазії передміхурової залози (часті позиви до сечовипускання вночі, біль, порушення статевої функції – так звані симптоми нижніх сечових шляхів - Lower Urinary Tract Symptoms) призводять до розвитку стресових реакцій, прогресування ішемічної хвороби серця, сприяють підвищенню артеріального тиску (АТ) і прискореному старінню організму чоловіків середнього та похилого віку, а також погіршують якість життя хворих (М.Д. Джавад-Заде та співавт., 1980, М.А. Гончар і співавт., 1982, С.П. Пасєчніков, С.О. Возіанов, Л.П. Павлова, 2000). Застосування традиційних методів терапії артеріальної гіпертензії у таких хворих є недостатньо ефективним, тому що причини хронічного стресу, зумовлені проявами гіперплазії передміхурової залози, не усуваються (Ф. Міньон, 2000, D. Prezioso et al., 2001).
Незважаючи на те, що доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) у чоловіків середнього та похилого віку є одним з найбільш поширених захворювань, тільки останнім часом з’явились дані про позитивний вплив лікування симптомів порушення сечовиділення селективними ?1-адреноблокаторами на перебіг артеріальної гіпертензії (Л.Б. Лазебнік і співавт., 1999, О.Я. Івлєва,
А.В. Сивков, 2000).
Попередніми дослідниками не проводився аналіз впливу симптомів нижніх сечових шляхів на перебіг АГ і до цього часу залишається не визначеним, чому артеріальна гіпертензія не тільки посідає перше місце серед усіх захворювань, супровідних доброякісній гіперплазії передміхурової залози (D. Prezioso et al., 2001), але й виявляється у даного контингенту пацієнтів частіше, ніж у популяції цієї вікової групи в цілому (Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТЕНЗІЯ У ХВОРИХ НА ДОБРОЯКІСНУ ГІПЕРПЛАЗІЮ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ (ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок