Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРАЇНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ В ПОЛІТИЦІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (1989 – 2004 рр.)

КРАЇНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ В ПОЛІТИЦІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (1989 – 2004 рр.)

Назва:
КРАЇНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ В ПОЛІТИЦІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (1989 – 2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,78 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ГЕРАСИМЧУК Таміла Федорівна
УДК 94 (4-191.2) “1989/2004”
КРАЇНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ
В ПОЛІТИЦІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
(1989 – 2004 рр.)
07.00.02 - всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі всесвітньої історії і міжнародних відносин Інституту історії України Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ВІДНЯНСЬКИЙ Степан Васильович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу всесвітньої історії і
міжнародних відносин.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
МАЙБОРОДА Олександр Микитович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України,
завідувач відділу етнополітики;
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
КІШ Єва Бернатівна,
Інститут світової економіки і
міжнародних відносин НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Дипломатична академія України при
Міністерстві закордонних справ України.
Захист відбудеться “ 28 ”жовтня 2005 р. о “ 14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (01001, м.Київ-1, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м.Київ-1, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “_25__” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Гуржій О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі розвитку людства відбувається перехід до нового міжнародного устрою, де на зміну непримиренному суперництву двох суспільно-політичних й економічних систем приходять партнерство та співробітництво. Нині, коли східна й західна частини європейського континенту врешті об‘єднуються, Європа намагається відігравати провідну роль у системі сучасних міжнародних відносин і стає орієнтиром для багатьох країн і народів. Стабільність і безпека на європейському континенті у XXI ст. значною мірою залежать від успішної інтеграції посткомуністичних країн ЦСЄ, які, здійснивши соціально-економічні й політичні трансформації, стали повноправними членами Європейського Союзу.
Актуальність теми зумовлена як науково-пізнавальними, так і практичними чинниками і, в першу чергу, необхідністю вивчення й узагальнення ряду важливих подій міжнародного життя кінця 80-х – 90-х років ХХ ст. і приєднанням до ЄС десяти нових держав. В цей період на європейському континенті формується єдиний геополітичний простір, не як географічно-територіальне явище, а як культурно-цивілізаційна ідентичність, політична та економічна сила з новою архітектурою безпеки.
Щодо держав Центральної Європи, то з кінця 1980-х років тут відбуваються два небувалі за масштабами процеси: один з них – це притаманна всім країнам глобалізація, а інший – властива лише цьому регіону постсоціалістична трансформація, важливою складовою якої є інтеграція до європейських структур. Звільнившись від комуністичних режимів в 1989 – 1990 рр., центральноєвропейські держави поставили перед собою однакову мету – демократія та ринкова економіка, й розпочали радикальні суспільно-політичні й соціально-економічні перетворення. Немає нічого випадкового в тому, що Польща, Угорщина, Чехія й Словаччина виявилися в першій групі з постсоціалістичних країн, які стали повноправними членами Європейського Союзу. Саме ці країни Центральної Європи і в географічному, і в культурному вимірі ближче до Західної Європи. Традиційно вони перебувають у стані своєрідної з‘єднуючої ланки між католицько-протестантським Заходом і православним Сходом. Цілком природнім було їх бажання повернутись в лоно європейської цивілізації. Здійснивши перехід до плюралістичної демократії та ринкової економіки, країни ЦЄ з 1 травня 2004 р. офіційно повернулись до тієї суспільно-політичної й культурологічної ментальної системи, до якої вони завжди належали.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: КРАЇНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ В ПОЛІТИЦІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (1989 – 2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок