Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українські національні військові формування НА ПІВДНІ УКРАЇНИ У 1917 – на початку 1919 РР.

Українські національні військові формування НА ПІВДНІ УКРАЇНИ У 1917 – на початку 1919 РР.

Назва:
Українські національні військові формування НА ПІВДНІ УКРАЇНИ У 1917 – на початку 1919 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,39 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
донецький національний університет
Пархоменко Владислав Анатолійович
УДК 94 (477.74)
Українські національні військові
формування НА ПІВДНІ УКРАЇНИ
У 1917 – на початку 1919 РР.
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Миколаївському державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України Тригуб Петро Микитович, завідувач кафедри історії та філософії Миколаївської філії Національного університету “Києво-Могилянська Академія
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Шкварець Валентин Павлович, завідувач кафедри українознавства Миколаївського навчально-наукового центру Одеського державного університету ім. І.І.Мечникова
кандидат історичних наук, Задунайський Вадим Васильович, доцент кафедри історії України Донецького національного університету
Провідна установа - Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка, (кафедра новітньої історії України)
Захист дисертації відбудеться “19” січня 2001 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
Із дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано “_14_” грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Історичний досвід переконує нас – гарантом існування незалежності держави виступають її Збройні сили, їх здатність відстояти Батьківщину від будь-яких зазіхань. Тому у Конституції України знайшло своє відображення важливе положення про те, що оборона країни, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні сили. Національно-демократична революція в Україні 1917 – 1920 рр., коли водночас було і так багато досягнуто у справі розбудови Української держави і настільки ж багато втрачено та не реалізовано, - ще один яскравий прояв цієї закономірності.
Отже, актуальність теми полягає у тому, що в процесі вирішення проблем сучасного будівництва національних Збройних сил може бути використаний досвід 1917-1920 рр., щоб запозичити те позитивне, що було в українській армії періоду національно-визвольних змагань. На сучасному етапі, в процесі проведення реформ, спрямованих на створення в Україні професійної армії, можуть бути враховані здобутки УНР у цьому напрямку, зокрема Закон про народну армію (січень 1918 р.), який передбачав створення кадрів військових інструкторів та структурної організації війська за територіальним принципом на засаді договору про вільне наймання на визначений термін і за певну платню. У сучасних Збройних силах варто використати досвід армій УНР та Української Держави П.П.Скоропадського при розробці військових статутів, уніформи, атрибутики, військових нагород, а також традиційної для українського війська термінології (сотня, курінь), що у психологічному плані відігравало б певну роль, і кожний військовий відчував би себе належним саме до Українських Збройних сил, а не “пострадянських”.
Для будівництва оновленої системи Збройних сил незалежної України треба намагатися запобігати тим негативним явищам, що призвели у 1917-1920 роках до втрати українським народом своєї державності, а саме: відсутність чіткої уяви (доба Центральної Ради) ролі у суспільстві власних Збройних сил, а також державної програми зі створення української національної армії; брак належної культурно-просвітницької роботи у військах; слабка дисципліна у більшості повстанських частин Директорії УНР і свавілля їх отаманів, що сприяло анархії та падінню боєздатності, а врешті-решт і поразці Української армії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Українські національні військові формування НА ПІВДНІ УКРАЇНИ У 1917 – на початку 1919 РР.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок