Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геокриміногенна обстановка в особливо великому промисловому місті (на основі статистичних даних по місту Донецьку)

Геокриміногенна обстановка в особливо великому промисловому місті (на основі статистичних даних по місту Донецьку)

Назва:
Геокриміногенна обстановка в особливо великому промисловому місті (на основі статистичних даних по місту Донецьку)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство внутрішніх справ України
Університет внутрішніх справ
Федоренко Дмитро Віталійович
УДК 343.9(043.3)
Геокриміногенна обстановка в особливо великому промисловому місті (на основі статистичних даних по місту Донецьку)
Спеціальність 12. 00.08. - кримінальне право та кримінологія; кримінально - виконавче право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримінального права і кримінології Донецького інституту внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник - заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, професор
Філонов Володимир Петрович - перший проректор Донецького інституту внутрішніх справ МВС України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Трубников Василь Михайлович,
професор кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого;
кандидат юридичних наук, доцент Денисов Сергій Федорович, начальник кафедри кримінального права та кримінології Запорізького юридичного інституту МВС України.
Провідна організація – Національна академія внутрішніх справ України
Захист відбудеться 9 грудня 2000 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64 700 03 при Університеті внутрішніх справ МВС України за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50 – річчя СРСР, 27
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Університету внутрішніх справ МВС України за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50 – річчя СРСР, 27
Автореферат розісланий 6 листопада 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження. З моменту зародження кримінології як науки про закономірності злочинної поведінки, які виявляються через вивчення суспільства, кримінологів цікавили територіальні відмінності злочинності. Ними були виявлені відмінності між міською і сільською злочинністю. До того ж, як писав М. Гернет, великі міста завжди і всюди були не тільки скупченням значної частини злочинного світу всієї країни але й місцем, де деякі форми злочинності знаходили свою улюблену “резиденцію”, або куди вони прибували, щоб “похизуватися” тут своєю винахідливістю, нерідко страхітливістю Гернет М.Н. Преступный мир Москвы. –М., 1924. –С.5..
Конституція України 1996 року проголосила курс на побудову правової держави. Держава зобов’язана забезпечити виконання норм Основного Закону і не може бути поблажливою до людей, з вини яких нашому суспільству, громадянам заподіюється матеріальна шкода, фізичні і моральні страждання. Тим часом, в Україні намітилася стійка негативна тенденція щодо зростання кількості злочинів. До злочинної діяльності все частіше залучаються раніше законослухняні громадяни, особливо малозабезпечені, безробітні, а також неповнолітні.
Найбільш небезпечні темпи зростання злочинності спостерігаються у великих містах України, таких, як Київ, Дніпропетровськ, Луганськ, Харків, Донецьк, Львів. Концентрація населення призводить до ускладнення взаємовідносин між людьми, збільшення стресових, конфліктних ситуацій, що в кінцевому рахунку може спричинити скоєння злочинів.
Вказані тенденції спостерігаються майже у всіх країнах світу. Так, дослідження, проведені в США, Швеції, Фінляндії, Норвегії, Данії та інших індустріально розвинутих країнах показали, що кількість злочинів, які реєструються поліцією, зростає зі збільшенням чисельності населення міста, а рівень злочинності прямо пропорційно залежить від числа мешканців, що населяють його. Проведені за кордоном дослідження рівня віктимізації також підтверджують існуючу кореляцію між збільшенням числа найбільш небезпечних злочинів і кількістю міського населення.
За даними статистики, в містах повсюди спостерігається більш високий рівень злочинності, ніж у сільській місцевості. Великі та особливо великі міста є більш криміногенними, ніж середні чи малі. Так, за даними Федерального бюро розслідувань США, зі збільшенням чисельності населення від 10 тисяч до 1 мільйона мешканців рівень особливо тяжких злочинів (таких, як вбивства, розбої, кваліфіковані крадіжки, угони автотранспортних засобів) має тенденцію до стабільного зростання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Геокриміногенна обстановка в особливо великому промисловому місті (на основі статистичних даних по місту Донецьку)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок