Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Тютюнопаління та Його вплив на перебіг вагітності, пологів, стан плода і новонародженого

Тютюнопаління та Його вплив на перебіг вагітності, пологів, стан плода і новонародженого

Назва:
Тютюнопаління та Його вплив на перебіг вагітності, пологів, стан плода і новонародженого
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,24 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Геревич Георгій Йосипович
УДК:618.2/5+616-053.1+616-053.31:613.84
Тютюнопаління та Його вплив на перебіг вагітності, пологів, стан плода і новонародженого
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології Академії медичних наук України
Науковий керівник:
доктор медичних наук ПОДОЛЬСЬКИЙ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувач відділення проблем здоров’я жінки фертильного віку
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Камінський В’ЯЧЕСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
професор кафедри акушерства, гінекології та репродуктології
доктор медичних наук, професор Жук СВІТЛАНА ІВАНІВНА,
Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України,
професор кафедри акушерства та гінекології № 1
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України (Київ), кафедра акушерства та гінекології №1
Захист дисертації відбудеться “22” лютого 2005 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями "Педіатрія", "Акушерство та гінекологія" при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського,8)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8)
Автореферат розісланий “6” січня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Квашніна Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Тютюнопаління дотепер залишається найпоширенішою шкідливою звичкою, що негативно впливає на організм людини (US Department of Health and Human Services., 1990). Наукові дослідження в найбільш розвинутих країнах світу показали, що паління тютюну є безпосередньою причиною розвитку багатьох захворювань, тому в цих країнах були прийняті безпрецендентні державні програми, спрямовані на покращення здоров’я населення та боротьбу з тютюнопалінням. Не дивлячись на багаторічні зусилля щодо антинікотинової пропаганди, Україна за даними ВООЗ відноситься до країн з високим рівнем тютюнопаління (Women and tobacco. Geneva, 1994).
При цьому протягом останнього десятиріччя на тлі складних соціально-економічних реформ в нашій країні відбувається негативний процес поширення тютюнопаління серед жінок, насамперед фертильного віку. (Е.А. Кваша, І.П. Смирнова, Н.М. Горбась, Н.В. Давиденко, 1998). За даними МОЗ України в сучасних умовах в жіночій популяції нашої країни кожна п’ята жінка - активний курець. Підвищення ролі жінки в сучасному житті, зміна пріоритетів та норм поведінки жінок, значні психологічні та стресорні повсякденні навантаження стали тим хибним підґрунтям, що зумовило таке посилення тютюнопаління. Аналіз вітчизняної, закордонної літератури та джерел системи Інтернет свідчить про негативний вплив тютюнопаління на стан плода (Ness R.B., Grisso J.A. et al. 1999; Макагонов Н.А. 1991; ). Поряд з цим дотепер не з’ясовано вплив активного та пасивного тютюнопаління на стан здоров’я самої вагітної. Невизначені особливості перебігу вагітності, пологів, стану плода та новонародженого в залежності від впливу на організм жінки різних форм тютюнопаління. Відсутні дані про механізми зміни гомеостазу організму матері та біотрансформації нікотину.
Дотепер не існує ефективної програми профілактичних заходів для вагітних, що палять або знаходяться під шкідливим впливом тютюнопаління свого оточення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідних робіт Інституту педіатрії акушерства та гінекології АМН України, є фрагментом планової наукової роботи відділення проблем здоров’я жінок фертильного віку ІПАГ АМН України на тему: „Вивчити репродуктивне здоров’я жінок фертильного віку та розробити систему медичних заходів по підготовці до безпечного материнства” (№ державної реєстрації 01010000249, шифр теми ВК 20.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Тютюнопаління та Його вплив на перебіг вагітності, пологів, стан плода і новонародженого

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок