Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ЗАСОБАМИ ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИ

ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ЗАСОБАМИ ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИ

Назва:
ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ЗАСОБАМИ ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ДЕФЕКТОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
ШЕВЧЕНКО ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 796.412.2.011.1:376.42
ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ЗАСОБАМИ ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИ
13.00.03 - корекційна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка
Науковий керівник: – кандидат педагогічних наук, професор
Григор'єв Анатолій Йосипович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
кафедра теоретичних основ фізичного виховання
Офіційні опоненти: – доктор педагогічних наук, старший науковий
співробітник
Козленко Микола Опанасович,
пенсіонер
– кандидат психологічних наук
Корнієнко Анатолій Антонович,
Інститут соціальної та політичної
психології АПН України,
заступник директора
Провідна установа: – Інститут проблем виховання АПН України,
лабораторія фізичного виховання, м. Київ
Захист відбудеться “ 25 ” вересня 2001 р. о “15.30” год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті дефектології АПН України (04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту дефектології АПН України (04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “ 23 ” серпня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Колупаєва А. А.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В останні роки спостерігається зниження інтересу до фізичної культури, скорочується мережа позашкільних спортивних секцій, що призвело до зниження рухової активності у всіх вікових групах населення. Найбільш відчутний цей дефіцит у школярів, інтенсивна рухова організація яких часто обмежується тільки уроками фізичної культури (О.Д.Дубогай, Л.М.Мовчан, 1989; М.І.Калинський, 1990; Н.В.Білошицька, 2000; О.С.Куц, 2000; А.В.Цьось, 2000).
Погіршується рівень фізичного розвитку, провокується виникнення ряду хронічних захворювань внутрішніх органів, порушуються обмінні процеси, що приводить до патологічного стану більшості органів і систем (Е.С.Вільчковський, М.О.Козленко, В.П.Мацулевич, 1988; Ю.Г.Васін, 1989; В.С.Язловецький, 1991).
В умовах роботи з дітьми, які мають особливості психофізичного розвитку, проблема інтелектуальної і фізичної працездатності значно загострюється. Особливої актуальності набуває фізичне тренування і загартування дівчаток, фізіологічна конституція яких більш складна, тонка і легко піддається негативним подразникам.
Процес фізичного виховання дівчаток потребує особливої уваги. Враховуючи фізіологічні особливості будови жіночого організму, виникає потреба використовувати всі засоби, спрямовані на підготовку дівчат до життєдіяльності, приділяючи увагу медичному нагляду за станом здоров'я, гігієнічному і фізичному вихованню (О.А.Олександров, 1988). Позитивний вплив на формування організму дівчаток, подолання чи компенсацію вад їх психофізичного розвитку, на наш погляд, мають здійснювати заняття художньою гімнастикою.
Художня гімнастика відповідає особливостям жіночої моторики, передбачає виконання м'яких, гнучких рухів, танцювальних за характером. Різноманітність фізичних навантажень, їх широкий діапазон дозволяє варіювати ними як в роботі з нормальними, так і дітьми, які мають вади психофізичного розвитку.
У той же час програмою фізичного виховання в допоміжній школі не передбачено проведення з дівчатками занять з художньої гімнастики. У практиці роботи допоміжних шкіл недостатньо використовуються вправи художньої гімнастики.
Недостатня розробленість проблеми фізичного розвитку учнів допоміжної школи засобами художньої гімнастики, а також значні можливості цього виду занять у корекції рухових якостей дітей молодшого шкільного віку зумовили вибір теми дослідження "Фізичний розвиток учнів допоміжної школи засобами художньої гімнастики".
Об'єкт дослідження – фізичне виховання розумово відсталих учнів молодшого шкільного віку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ЗАСОБАМИ ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок