Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИДОБУТКУ ПРИРОДНОГО КАМЕНЯ ЯК ПОПУТНОЇ СИРОВИНИ В ДІЮЧИХ КАР'ЄРАХ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИДОБУТКУ ПРИРОДНОГО КАМЕНЯ ЯК ПОПУТНОЇ СИРОВИНИ В ДІЮЧИХ КАР'ЄРАХ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИДОБУТКУ ПРИРОДНОГО КАМЕНЯ ЯК ПОПУТНОЇ СИРОВИНИ В ДІЮЧИХ КАР'ЄРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,78 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Жуков Сергій Олександрович
УДК 622.271
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИДОБУТКУ
ПРИРОДНОГО КАМЕНЯ ЯК ПОПУТНОЇ
СИРОВИНИ В ДІЮЧИХ КАР'ЄРАХ
Спеціальність 05.15.03 - «Відкрита розробка
родовищ корисних копалин»
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Кривий Ріг - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти України.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор Бизов Володимир Федорович,
Криворізький технічний університет, ректор.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Щєлканов Владлен Олександрович, Криворізький технічний університет, професор кафедри;
доктор технічних наук, професор Єфремов Ернест Іванович
Інститут геотехнічної механіки НАН України, завідувач відділу;
доктор технічних наук, професор Гуменик Ілля Львович,
Національна гірнича академія України, завідувач кафедри.
Провідна установа - Науково-дослідний гірничорудний інститут Міністерства промислової політики України (НДГРІ), м. Кривий Ріг.
Захист відбудеться 23 жовтня 1998 року о 14 годинi на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 Криворізького технічного університету за адресою: 324002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 324002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий "22" вересня 1998 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Фаустов. Г.Т.


ВСТУП
Актуальність досліджень.
Для всіх напрямків гірничого виробництва і гірничих наук характерний багатогалузевий технічний і економічний підхід до вирішення наукових і виробничих завдань, комплексний підхід до використання корисних копалин у поєднанні з вимогами мінімального збитку природі.
Значні запаси марганцевих і особливо залізних руд, що перевищують 15% світових (21 млрд. т.), а також наявність великих гірничо-збагачувальних комбінатів і рудників, поставили Україну в один ряд з країнами - найбільшими виробниками товарної руди. Збереження цього промислового потенціалу передбачається в основному за рахунок підвищення комплексності освоєння родовищ.
Разом з тим, ситуація в гірничовидобувних регіонах продовжує погіршуватися як в економічному, так і в екологічному плані. У найбільш важких умовах у перехідний період виявилися потужні гірничовидобувні підприємства, тому інтенсивні пошуки нетрадиційних напрямків забезпечення їх виживання є на сьогоднішній день єдиним виходом з кризи. Одним із таких перспективних напрямків освоєння рудних родовищ є попутний видобуток природного каменя, якому до цього часу не приділялося належної уваги.
Як показує аналіз динаміки приросту розвіданих родовищ природного каменя і тих, що розробляються, обсягів видобутку блоків облицювального каменя і виробництва облицювальних матеріалів, за останнє десятиріччя в середньому вони зросли відповідно в 2, 20 і 50 разів, що свідчить про зростаючий дефіцит цієї сировини і підтверджує актуальність пошуку альтернативної сировинної бази для його видобутку. Такою базою можуть бути кар'єрні поля гірничо-збагачувальних комбінатів України, які містять десятки мільйонів кубометрів високодекоративних скельних порід, що можуть бути ефективно використані, але втрачаються у відвалах пустих порід.
Взагалі залізорудні родовища України є в геологічному відношенні унікальними не тільки за запасами і різновидами залізних руд, але і за обсягами і переліком найменувань вміщуючих порід, багато з яких за своїми характеристиками і властивостями повністю відповідають вимо-гам, що пред'являються до природного, в тому числі і до облицювального, каменя. На світовому ринку ціни на цю сировину коливаються від 300 до 1400 $/м3, але, незважаючи на це, вона продовжує вважатися на рудних кар’єрах відходами.
Таким чином проблема розроблення теорії і практики попутного видобутку природного каменя набуває особливої актуальності. Її рішення дозволить значною мірою підвищити
економічні, екологічні і технічні показники виробничої діяльності гірничих підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИДОБУТКУ ПРИРОДНОГО КАМЕНЯ ЯК ПОПУТНОЇ СИРОВИНИ В ДІЮЧИХ КАР'ЄРАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок