Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДНИХ УСТАНОВОК ОСОБИ ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДНИХ УСТАНОВОК ОСОБИ ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДНИХ УСТАНОВОК ОСОБИ ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ім. Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ЦВІРКУН Володимир Михайлович
Індекс УДК 130.2: 159.922.8
 
ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДНИХ УСТАНОВОК ОСОБИ
ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ
Спеціальність 09.00.04 - філософська антропологія, філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
філософських наук
КИЇВ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Табачковський Віталій Георгійович, Інститут філософії
ім. Г.С.Сковороди НАН України, заступник зав.відділом філософської антропології.
Офіційні опоненти - Горак Ганна Іванівна, доктор філософських наук, професор, Міжнародний Соломонів університет (м. Київ), завідувач кафедри дала
Клепіков Андрій Олександрович, .кандидат філософських наук, доцент, Національний університет “Києво-Могилянська Академія” (м. Київ)
Провідна установа - Центр гуманітарної освіти НАН України (м. Київ), кафедра філософії науки та культурології
Захист відбудеться “21” грудня 2001 р. о 15 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 при Інституті філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, за адресою: 01001, м.Київ -1, вул. Трьохсвятительська,4.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України ( м.Київ -1, вул.Трьохсвятительська,4 )
Автореферат розісланий “21” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ситниченко Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Серед проблем людинознавства чільне місце належить питанням соціалізації особи, дослідженню вікових етапів її формування і розвитку. Особливий інтерес тут має вивчення особливостей формування світоглядної свідомості та аналіз основних елементів, що її репрезентують.
Підлітковий етап соціалізації у зв’язку із цим є доленосним для кожної людини. Його аналіз передбачає використання досліджень в галузі багатьох наук, зокрема, психології, філософії, педагогіки, юриспруденції тощо. Прагнення проаналізувати механізм формування світоглядних установок підлітка вимагає, принаймні, задіяння філософських уявлень про становлення і розвиток світогляду, загальнопсихологічної теорії установки і людської діяльності та даних педагогічної науки і практики з виховання світоглядної культури особи.
Тобто, сама постановка проблеми передбачає пошук нових шляхів інтеграції філософської, педагогічної та психологічної думки щодо формування найглибинніших пластів світоглядної свідомості підлітка, здатних постійно регулювати соціальну поведінку свого носія, надаючи їй осмисленої форми і роблячи її ( самостійний вибір вчинків) відповідальною по суті.
Підлітковий етап соціалізації цікавий для наукового пізнання тим, що він містить у собі безліч життєвих екстремальностей, вкрай гострих смисложитєвих переживань. Такі переломні моменти ( а для підлітка - це потік моментів ) в житті людини є, ключовими в дослідженні суті людського буття, загальнолюдських ідеалів і смисложиттєвих цінностей, самосвідомості людини.
Підліткова пора є "переломною" у житті кожного індивіда і по-своєму суголосна із тим перехідним станом, що характеризує соціум сучасної України. Така суспільна ситуація глибоко захоплює самосвідомість юної особи (підлітка), який вимушений, таким чином, швидше дорослішати.
Власне така самосвідомість у розмаїтті форм самовияву залежно від умов освіти і виховання, соціального статусу кожної окремої особи, світоглядна свідомість, яка шукає себе поза межами власного “Я”, - саме вона породжує особистість, людяність. Невтраченість власного життя, осмисленість його сенсу, таким чином, збігається з аналогічним станом у життєдіяльності інших людей - не тільки тих, що нас оточують, а й тих що жили раніше або житимуть у майбутньому.
Пошук життєвих орієнтирів, вибір ідеалів і смисложиттєвих цінностей, що в їх координатах і об’єктивно (стихійно для носія), і суб’єктивно (осмислено) знаходиться підліткова особа, вельми цікаві для науки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДНИХ УСТАНОВОК ОСОБИ ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок