Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методика навчання студентів-філологів граматично правильної англомовної писемної комунікації

Загрузка...

Методика навчання студентів-філологів граматично правильної англомовної писемної комунікації

Назва:
Методика навчання студентів-філологів граматично правильної англомовної писемної комунікації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,05 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОРЕЦЬКА Ганна Едуардівна
УДК 378.147=111
Методика навчання студентів-філологів
граматично правильної англомовної писемної комунікації
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, професор
ГРИНЮК Галина Аркадіївна,
Київський національний лінгвістичний університет, професор кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЧЕРНОВАТИЙ Леонід Миколайович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, завідувач кафедри
перекладу та англійської мови

кандидат педагогічних наук, доцент
ГЛАЗУНОВА Тамара Володимирівна,
Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського,
доцент кафедри англійської мови
Провідна установа Інститут педагогіки, лабораторія навчання іноземних мов, АПН України, м. Київ
 
Захист відбудеться “14” березня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 10 лютого 2005 р.
Учений секретар
cпеціалізованої вченої ради |
Омельченко Л.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Інтенсивний розвиток міжнародних контактів і пов’язане з цим розширення сфер професійного і особистого спілкування (ділове і особисте листування, участь у наукових проектах, написання рекомендацій) та провідна роль писемного спілкування в англомовних країнах зумовлюють необхідність оволодіння студентами-філологами вищих навчальних закладів вміннями писемної комунікації (ПК) англійською мовою.
Метою навчання іноземної мови у вищому навчальному закладі є оволодіння студентами-філологами іншомовними комунікативними вміннями, і в тому числі вміннями ПК, для застосування їх у вирішенні як професійних завдань, так і завдань повсякденного життя. Згідно з Програмою Програма з англійської мови для університетів / інститутів (п’ятирічний курс навчання): Проект / Колектив авт.: С.Ю.Ніколаєва, М.І.Соловей (керівники), Ю.В.Головач та ін. – Вінниця: Нова Книга, 2001. – 245 с., студенти-філологи протягом першого та другого років навчання повинні оволодіти вміннями написання таких жанрів побутового стилю: неофіційний лист, записка, інструкція (рецепт, вказівка), лист до організацій. Таким чином, програмні вимоги та соціальне замовлення суспільства зумовлюють необхідність навчання студентів-філологів різних жанрів побутового стилю, сфера дії якого може бути умовно поділена на побутово-розмовний (неофіційний лист, записка) та побутово-діловий (офіційний лист, лист до організацій) різновиди Брандес М.П. Стилистика немецкого языка (для институтов и факультетов иностранных языков). – М.: Высш.шк., 1990. – 320 с.
.
Як відомо, для досягнення комунікативної мети письмові тексти повинні відповідати таким характеристикам: змістовність, зрозумілість, логічність, зв'язність, смислова та структурна завершеність і мають бути оформлені за допомогою мовних засобів, в тому числі граматичних, характерних для певного функціонального стилю на рівні мовної системи, мовленнєвої норми й узусу.
Але досвід навчання студентів-філологів ПК та результати проведених нами діагностичних зрізів показують, що випускники мовних факультетів вищих навчальних закладів недостатньо підготовлені до здійснення ефективної ПК, що, зокрема виявляється в окремих порушеннях граматичної сторони писемного мовлення на рівні мовної системи та в численних порушеннях на рівні мовленнєвої норми та узусу. У зв’язку з тим, що граматична правильність все ще сприймається лише як відповідність існуючим правилам системи, без уваги залишаються такі важливі характеристики мовлення як відповідність нормі й узусу, доцільність вибору мовних засобів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Методика навчання студентів-філологів граматично правильної англомовної писемної комунікації

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок