Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОКАЛОРІЙНИХ СОКОВМІСНИХ НАПОЇВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗЕРНА ЗЛАКОВИХ ТА БОБОВИХ КУЛЬТУР

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОКАЛОРІЙНИХ СОКОВМІСНИХ НАПОЇВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗЕРНА ЗЛАКОВИХ ТА БОБОВИХ КУЛЬТУР

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОКАЛОРІЙНИХ СОКОВМІСНИХ НАПОЇВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗЕРНА ЗЛАКОВИХ ТА БОБОВИХ КУЛЬТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,11 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
КОЗОНОВА Юлія Олександрівна
УДК 663.81:663.15:[635.6+633.13]
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ
ВИСОКОКАЛОРІЙНИХ СОКОВМІСНИХ НАПОЇВ
З ВИКОРИСТАННЯМ ЗЕРНА ЗЛАКОВИХ ТА БОБОВИХ КУЛЬТУР
Спеціальність 05.18.13 – технологія консервованих продуктів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Тележенко Любов Миколаївна
Одеська національна академія
харчових технологій, кафедра
технології консервування,
професор кафедри
Офіційні опоненти доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України,
заслужений діяч науки і техніки України
Черно Наталія Кирилівна
Одеська національна академія харчових
технологій, кафедра органічної хімії,
завідувач кафедри
 
кандидат технічних наук, доцент
Хомич Галина Панасівна
Полтавський університет споживчої
кооперації України, кафедра технології
й організації харчових виробництв,
завідувач кафедри
Захист відбудеться “--25_”жовтня_ 2007 р. о 1030 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 в Одеській національній академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
Автореферат розісланий _24_” _вересня------__ 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., професор К.Г. Іоргачова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Харчування є основним фактором у забезпеченні організму людини енергією, структурними елементами і функціональною діяльністю. Від повноти і регулярності надходження до організму численних компонентів їжі залежить сталість внутрішнього середовища та здоров`я людини. Сучасний напружений ритм роботи працівників різних галузей потребує повноцінного постачання пластичних і енергетичних ресурсів. За умови необхідності поповнення організму калоріями і біологічно активними речовинами протягом декількох хвилин та кращого засвоєння такої продукції вона повинна бути виготовлена у вигляді напоїв. Споживання соків та напоїв на душу населення безупинно зростає. Ці продукти мають високі смакові властивості, утамовують спрагу і є джерелом вітамінів. Однак їх енергетична цінність незначна і може бути підвищена шляхом складання рецептурних композицій із різних рослинних компонентів. Енергетичну потребу раціону людини на 40…80 % забезпечують вуглеводи. Найбільш придатними енергетичними компонентами для підвищення калорійності соків є зерно злакових та бобових культур (у вигляді борошна), яке на 60...70 % складається з вуглеводів (значна частина яких представлена крохмалем) і на 10...20 % з білка, що надає можливість повної заміни висококалорійним напоєм будь-якого з прийомів їжі.
Передумовою засвоєння їжі є складний процес попередньої її обробки, завдяки чому утворюються низькомолекулярні сполуки, які можуть резорбуватись і включатись в обмін речовин. При травленні природні біополімери (білки, полісахариди, жири) розщеплюються до мономерів – амінокислот, моносахаридів та жирних кислот. Баластні речовини, які не гідролізуються у шлунку та кишках, поступають у товстий кишечник, де в присутності мікроорганізмів додатково розщеплюються, а частина цих речовин є субстратом для мікрофлори кишечника. Так зване швидке харчування буде ефективним тоді, коли у процесі технологічної обробки біополімери будуть підготовлені до травлення і засвоєння. Це також дозволить збільшити у напої вихідну масову частку крохмалю, який формує реологічні характеристики системи і визначає консистенцію готового продукту. Без перевантаження травної системи та зниження працездатності організму за один прийом можна спожити 250...350 см3 продукту, калорійність якого повинна бути в межах 135...180 ккал (564...752 кДж) на 100 г продукту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОКАЛОРІЙНИХ СОКОВМІСНИХ НАПОЇВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗЕРНА ЗЛАКОВИХ ТА БОБОВИХ КУЛЬТУР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок