Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове регулювання відносин за договором найму торгового місця на ринку

Загрузка...

Правове регулювання відносин за договором найму торгового місця на ринку

Назва:
Правове регулювання відносин за договором найму торгового місця на ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Томчишен Сергій Володимирович
УДК 347.453
Правове регулювання відносин
за договором найму торгового
місця на ринку
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ МВС України
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Ситник Олександр Михайлович,
Національний університет внутрішніх справ,
доцент кафедри правових основ
підприємницької діяльності
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Жилінкова Ірина Володимирівна, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри цивільного права № 1;
кандидат юридичних наук, доцент Васильченко Віталій Васильович, Юридична академія МВС України, професор кафедри цивільного права та процесу.
Провідна установа Одеська національна юридична академія, кафедра цивільного права, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 17 ” вересня 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 6 ” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З початком економічних перетворень головною метою реформування соціально-економічного устрою України стало впровадження ринкових механізмів господарювання. Закріплення на рівні Конституції України (ст. 42) права громадян на підприємницьку діяльність обумовило бурхливий розвиток малого підприємництва, одним із найпоширеніших видів якого стала торгівля на ринках. На сьогоднішньому етапі економічного розвитку країни ринки перетворилися на великі торговельні комплекси, які задовольняють споживчі інтереси значної частки населення, а організація торгівлі на ринках стала одним із найпоширеніших видів підприємницької діяльності, займатися якою прагне все більше суб’єктів. Так, відповідно до офіційних даних в Україні на 2001 рік нараховувалося близько 3000 ринків, на яких було обладнано понад 664 тисяч торгових місць, розміщено понад 2845 магазинів, 41635 палаток та кіосків. Щороку на ринках продається товарів на суму майже 18 мільярдів гривень, тобто більше третини загального обсягу товарів, що реалізуються на внутрішньому споживчому ринку. На ринках зайнято близько трьох мільйонів чоловік. Про схвалення Концепції вдосконалення функціонування ринків з продажу продовольчих та непродовольчих товарів: Постанова Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2001 року N 1662 // Офіційний вісник України. – 2001. – N 51, ст. 2276.
Економічні зміни потребують створення ефективного цивільно-правового механізму регулювання відносин, що складаються між власниками ринків і суб’єктами торгівлі на них. Новий правовий механізм, з одного боку повинен сприяти підприємницькій діяльності з організації торгівлі на ринку, а з іншого – має забезпечувати право суб’єктів торгівлі на торгове місце на ринку. Така необхідність передусім обумовлена тим, що в часи існування Радянського Союзу організація торгівлі на ринках перебувала у сфері публічно-правового регулювання. Правове регулювання діяльності з організації торгівлі на ринках більшою мірою мало за мету досягнення соціально-економічних результатів, а не створення умов для отримання прибутку. З початком ринкових перетворень свобода підприємництва та договору хоча і були визнані головними принципами будь-яких економічних відносин, проте у спеціальному законодавстві, що стосується діяльності з організації торгівлі на ринках, вони не були належним чином закріплені.
Недосконалість законодавства, що стосується діяльності з організації торгівлі на ринках, призвела до того, що у відносинах, які складаються між власниками ринків і торговцями з приводу надання у користування торгових місць, застосовуються формальні договірні конструкції, які не тільки не регулюють належним чином ці відносини, а й не відповідають їх суті.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Правове регулювання відносин за договором найму торгового місця на ринку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок