Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНОЇ ГОСПОДАРСЬКО-ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНОЇ ГОСПОДАРСЬКО-ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНОЇ ГОСПОДАРСЬКО-ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,40 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Василевич Світлана Василівна
УДК 330.356
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНОЇ ГОСПОДАРСЬКО-ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки Академії муніципального управління Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Ніколенко Юрій Васильович,
Академія муніципального управління,
завідувач кафедри економіки
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Бобров Віталій Якович,
Інститут вищої освіти АПН України,
завідувач відділу економіки і управління вищою освітою
кандидат економічних наук, доцент
Шлемко Дмитро Васильович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу,
завідувач кафедри економічної теорії
Провідна установа:
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра теоретичної та
прикладної економіки, м.Київ
 
Захист відбудеться “3” жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “3” вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У культурі суспільства, зокрема господарсько-економічній, при переході від однієї економічної системи до іншої, як правило, здійснюються якісні перетворення. У цьому процесі певну роль відіграють досвід, традиції минулого, які, переосмислюючись, стають надбанням сьогодення. Усі високоефективні економіки виростали на національній культурі. Перспективу української економіки також можна змоделювати, знаючи національну господарсько-економічну культуру.
В умовах переходу до ринкової економіки значна частина громадян України виявила безпорадність в організації виробничо-трудової діяльності. Саме це послужило дійовим чинником усвідомлення об’єктивної потреби формування та розвитку у них високої господарсько-економічної культури, яка надалі сприятиме створенню високоефективної економіки.
І. Франко стверджував, що національна культура є рушієм надійного соціально-економічного поступу . М.Туган-Барановський закликав вчених і практиків спиратись на скарбницю національної господарської культури.
Питанням економічної освіти, економічного виховання, економічної свідомості, які є складовими у формуванні економічної культури, значну увагу приділяли вчені радянського періоду: Л. Епштейн, Н. Клепач, В. Попов, В. Феофанов, Л. Пономарьов, Ж. Тощенко та ін. У їх працях розглянуто сутність економічної культури трудящих, шляхи її формування. Проте особлива увага приділялась питанням державно-партійного керівництва, формам та методам планування розвитку економічної культури, її ролі в реалізації завдань, поставлених КПРС.
Сьогодні в Україні бракує комплексних фундаментальних досліджень із питань сутності, формування та розвитку національної господарсько-економічної культури. Над питаннями соціогуманізованих перетворень в економіці та суспільстві (специфіки етногенезу, ментальності українського народу, геополітичного становища), ролі економічної освіти, значення науки, інформаційно-інтелектуальної технології, становлення і розвитку економічної української думки працюють вчені В.Бодров, А.Гальчинський, В.Геєць, Л.Горкіна, М.Долішній, С.Єрохін, С.Злупко, Л.Корнійчук, П.Леоненко, Е.Лортикян, І.Лукінов, С.Мочерний, В.Сікора, М.Степик, А.Сур’як, Ю.Пахомов, А.Чухно та інші. Науковці А.Аменд, Ю.Васильєв, О.Вачевський, А.Нісімчук, О.Падалка, І.Сасова, І.Смолюк, О.Шпак приділяють увагу соціально-педагогічним проблемам, а саме: економічній освіті та вихованню молоді.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНОЇ ГОСПОДАРСЬКО-ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок